Diskuse
ARCHITEKTURA: Vratislavice a Jablonec
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
E. Pavel
Vratislavice
se jmenovaly Maffersdorf, ne Mattersdorf. Docela mne mrzí, že po Josefu Zaschem není pojmenováno náměstí před kostelem Povýšení sv. Kříže, to dnes nese jméno Boženy Němcové, která už v Jablonci ulici má. J. Zasche by si to zasloužil.
Mimochodem, k pojmenování ulic v Jablonci – když v r. 1945 došlo k přejmenování ulic, aspoň se držel "systém", takže ulice pojmenované po německých osobnostech dostaly nová jména po osobnostech českých. Např. hudebníci: Mozartova je nyní Smetanova, vědci (Humboldtova - Jungmannova), malíři (Wanderova - Alešova), teologové (Döllingerova - Husova), etc. Tedy ono náměstí před kostelem Povýšení sv. Kříže se před Boženou Němcovou jmenovalo Josef Scheibler Platz. Scheibler sice nebyl spisovatel, ale mecenáš, který zakoupil pozemek pro budoucí kostel, takže jeho jméno si náměstí jistě zasloužilo.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz