6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ARCHITEKTURA: To není kotě na hraní

Děsí mne zprávy, které se šíří z pražského magistrátu: prý se má na ostrově Štvanice postavit Kaplického koncertní síň zvaná rejnok a určená původně pro České Budějovice. To mi vůbec nepřijde jako dobrý nápad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 28.12.2016 5:52

Re: V Budějovicích

Kolik znate tech Kaplickeho realisaci po svete, je jich vice nez 2 1/2 ? Reknete, nestydte se.

J. Kyselková 27.12.2016 16:58

Vtip století.

Se článkem plně souhlasím.

Rejnok je bioskvost (kouká jako pan Kaplický), ale ukrást ho Budějovickým a strčit na ostrov Švanice - rovnou na garáže, nebo na nohy, protože ani pojišťovny zátopové oblasti 1 stupně nepojistí ?!?

Místo loci - které má ducha - nutno hledat lépe. Slováci už jsou cizáci - vida Babiš vyluxoval české hospody a Krnáčová se jen motá v projektech a neví.....

M. Koutný 27.12.2016 11:47

Re: V Budějovicích

Máte nějaké věcné argumenty proti mému názoru, nebo jste schopen jenom jalově plácat?

J. Lepka 27.12.2016 10:59

Což o to, Praha moderní koncertní síň potřebuje,

a divadelní scénu také a pražské ostrovy jsou jedněmi z mála "volných" lokalit. Ovšem dopravní přístupnost je doslova tragická a zlepšení, zvlášť se současnou partou magistrátních diletantů, v nedohlednu.

Otázka : není řešitelnější transformovat projekt Chobotnice z knihovny na kulturní svatostánek? Když už pro nic jiného, tak vidět VK připoutaného k bagru by byla atrakce k nezaplacení.

J. Lepka 27.12.2016 10:52

Re: V Budějovicích

Ještě že jste se o svůj názor podělil, málem jsem začal tápat ve tmách. Jak vidno, sluníčko jasné VK osvítilo i vás. Také jste s ním stavěl barikády ???

M. Koutný 27.12.2016 9:11

V Budějovicích

tuhle "nádheru" překřtili na "Lejnoka".

Dle mého názoru je Kaplický naprosto tuctový architekt, který svůj nedostatek skutečného talentu kompenzoval nabubřelostí a pokusy okázale šokovat. Však taky na celém světě stojí - přesně! - 2 1/2 jeho realizací. Každá z nich je pak jen výstřikem autorského ega, nerespektující účel stavby ani kontext okolní zástavby. Tím se liší od skutečné špičky, třeba Zahy Hadid, jíž nesahá ani po pantofle.

Jeho "Chobotnice" vyhrála soutěž podvodem, což nakonec potvrdil i nezávislý soud.

Ale ať si postaví kdo chce co chce; ale prosím, na svém a hlavně za svoje!!!

J. Pospíšil 27.12.2016 4:55

A což vyhlásit Kaplického

velkým teoretikem a nechat ho už být.

Postavením jakékoli další stavby, dokonce bez ohledu na dobu a kontext, ho taháte mezi tuctové architekty.

Kdo chce, ať se podívá na ten zahradní domek nebo kousek dál na to automobilové muzeum. Fajnšmekři najdou po Evropě ještě pár realizací. A koupí si jeho knihy, kterých napsal víc než postavil staveb. Taky jsou fotky interierů obchodů, pár vchodů do obchodů a dokumentace jeho plavek.

A. Nikoloki 27.12.2016 1:18

A co uplatnit "Výchovu neposluchy"? ;-)

Na autora tohoto nápadu s Rejnokem na Štvanici by možná mohla býti vždy při pokusu o jeho propagaci aplikována Astonem vedle v "BEST OF HYENA" popsaná metoda "Výchova neposluchy" ;-) ...