3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Berous 11.2.2006 17:25

Re: Dotaz PRO AUTORA...

Interiér se zachoval. Je přesunutý hloběji do pasáže Černá růže.
aida 7.2.2006 19:21

Zcela OT

ale četla jste tu v létě ten článek o tom, co si myslí o depozitářích pod Špilberkem naši místní zastupitelé za ODS? Docela tristní.
Ale znovu podotýkám, politiku sem ani nikam jinam tahat nechci, opravdu jsem apolitický člověk, jakákoli strana je mi ukradená; tyhle názory nemají nic společného s členstvím těch kterých osob v jakékoli straně, ale spíš s jejich celkovým světonázorem nebo inteligencí (a asi i mírným buranstvím).  Docela smutek. A tohle nám tu vládně už hromadu let. Předseda místní ODS prodává auta. A docela chytrého a sympatického pána, novináře, dali úplně k ledu (=primátor). Kdyžtak pojďte debatovat k Vašemu článku, nechci to tady panu Lukešovi plevelit, ju?
Z.Chlumská 7.2.2006 19:12

Aido, pan Lukeš napsal zlatá slova - vše musí být transparentní - a to není.

A já dodávám, přesně kontrolovatelné - protože jinak budou ty depozitáře za pár let prázdné.
aida 7.2.2006 18:29

Re: ...Pokud si pamatuji,...

Mrkněte na www.adamsteiner.cz - má to být Václavské náměstí č. 24.
Jinak jako už tradičně každý týden moc děkuju panu Lukešovi za zajímavý článek - a Vám šakalíku za kvalifikované poznámky k věci.
Jinak, to jsem sem nestihla napsat, byli jsme se předminulý víkend mrknout na tu místní výstavu v Galerii architektů - Pocta Ernstu Wiesnerovi, čekala jsem to větší, ale pár pro mě zajímavých věcí tam bylo, třeba jeho výstavba ve Velkém Meziříčí, ty domy dobře znám. Už jsem to sem psala, pochází tam odtud moje máti a ten Jelínek (=zadavatel Wiesnerových staveb) byl kdysi hodně dobrý rodiný přítel mojí vzdálenější přízně (rodina starší sestry mojí babičky). Prý měl dokonce od Wiesnera zpracovaný projekt na vilku, ale z pochopitelných důvodů (válka) k tomu nedošlo.
Moc mě ale mrzí, že jsem prošvihla tu větší Wiesnerovu výstavu na podzim na Špilberku, opravdu mi to uniklo.
šakal 7.2.2006 15:18

...Pokud si pamatuji,...

...tak se "Adam" přestěhoval zhruba do poloviny Václavskýho Václaváku těsně pod pasáž Alfa (U Stýblů). Tuším, že to koupila cizí firma se jménem Adam Steiner. Ale že tam přenesli i mobiliář z Příkopu, o tom nevím.
ZL 7.2.2006 14:48

Re: Děkuji, pane!...

Prošmejděte, ještě loni to tam v jednom butiku v přízemí bylo... Je to takové pseudobarko zkřížené s art-décem a k tomu broušená zrcadla. Interiér Adama - tedy ten Kulkův/Loosův - jsem viděl v nové prodejně krejčovství Adam, jen už si nepamatuju, kde to bylo. Na Václaváku?
Juha 7.2.2006 14:43

Re: Re: Aktuálně

Děkuji za odpověď. Taky si myslím, že změna byla nutná už dávno. Bohužel přichází až teď a podle dostupných informacích je to spíš o politice, o spěchu a o personálním čištění. SNAD se dočkáme řešení skutečných problémů, pokud možno slušnou formou a věcnou debatou. Ještě jednou díky za vyjádření názoru.
Čumil 7.2.2006 14:11

Hm, pane Lukeši, díky za fotky a lokalizace :-))

i za vaše dobrozdání ve věci NPÚ. Mějte se moc hezky!
ZL 7.2.2006 14:06

Re: Aktuálně

To je na dlouhý text. Obecně a stručně: Nejen já si myslím, že systém není dobrý (duplicita...). Nový ředitel by se ho měl - s podporou MK - pokusit změnit. Zda to dokáže, uvidíme, ale měl by  na to dostat čas. K odvolání ředitelů: myslím, že post ředitele (generálního i krajských) by měli dotyční pravidelně obhajovat ve výběrových řízeních, stejně, jako je to třeba u rektorů, děkanů, vedoucích kateder... Ostatně já bych to vztáhl i na jiné státem řízené kulturní instituce. K tomu je třeba upravit příslušnou legislativu. Změny je třeba dělat transparentně a systémově. Bojím se, že věc se teď příliš politizuje a že ve hře je moc emocí, což věci neprospívá...  
Juha 7.2.2006 10:33

Aktuálně

Pane architekte, chtěl bych se zeptat na věc, která sice nesouvisí s tímto článkem, ale moc by mě Váš názor zajímal. Sledujete aktuální dění na ministerstvu kultury a v NPÚ? Co si o něm myslíte? Děkuji za odpověď!
šakal 7.2.2006 9:48

Děkuji, pane!...

...Měl jsem za to, že jsem si to z toho článku pamatoval správně. Už to bude spoustu let. Asi šlo opravdu jen o příměr - nikoliv o skutečnou duplicitu jednoho návrhu.
 
Á propos, pokud nebylo interiérové zařízení zdemolováno, to tu pasáž budu muset trochu prošmejdit, protože se mi nevybavuje, že bych tam na něj někde narazil. To jsem zvědav!...(7:- ))
ZL 7.2.2006 8:04

Re: Dotaz PRO AUTORA...

Ten pražský portál fy Haka bižuterie navrhl arch. Vašek Kubík, interiér podobně, jako v případě Adama - existuje, je v jiném krámě v pasáži Černá růže. Kubík dělal mimochodem i pěknou art déco lékárnu na Floře. Moc si už nepamatuju na ten svůj článek v LN. Asi jsem tam poukazoval na to, že podobné výkladce ve Vídni chrání (taky ne všechny - viz ten nešťastný Schullin I), takže jsem asi uváděl toho Hoffmanna na Graben. Zdraví ZL
šakal 7.2.2006 1:51

Dotaz PRO AUTORA...

Pane architekte, kdysi dávno jste v Lidových novinách uveřejnil článek o malém obchodě s bižuterií v Praze na Příkopě hned u vchodu do Černé růže. Bylo to v časech, kdy v souvislosti s celkovou rekonstrukcí pasáže hrozil naprostý zánik jeho portálu ve stylu art-déco. Ze skla, nerezi a zeleného mramoru ozdobeného výbojkovými trubicemi ve tvaru kosatců. (Interiér vzal bohužel krátce před tím za své). Psal jste tehdy, že dotyčný obchod snad má do dnes svého dvojníka v centru Vídně. Byl byste, prosím, tak laskav a mohl mi připomenout jméno autora a eventuelně též název původního bižuterního závodu? Vřelé díky a příjemný den! (7:- ))