Neviditelný pes

ARCHITEKTURA: Přednášky na Hradě a jinde

20.4.2010

Po čase opět přináším přehled svých přednášek, příp. vycházek v období duben – červenlány

23. dubna (pátek) budu mít od 19 hodin přednášku o Plečnikovi v Galerii výtvarného umění Karlovy Vary. Ve čtvrtek 29. dubna od 20 hodin přednáším v kubistické kavárně Grand café Orient v domě U Černé Matky Boží o moderních pražských kostelech (tedy od druhé poloviny XIX. století až do současnosti). Vstupenky radno předem zakoupit v kavárně (více na www.grandcafeorient.cz).

V úterý 4. května v 18:30 pokračuje v břevnovském Kaštanu cyklus věnovaný moderním architektonickým stylům, tentokrát to bude kubismus, měsíc nato, v úterý 1. června v 18:30, to bude tamtéž styl art déco. Vstupenky nutno předem rezervovat na www.kastan.cz.

Konečně v květnu a červnu budu mít v rámci mnohaletého cyklu přednášek o dějinách Pražského hradu dvojici přednášek a následných vycházek. PrvníRoškot bude 6. 5. v 17 hodin v Mladotově domě ve Vikářské ulici na téma Plečnikovy práce na Hradě a v Lánech, 20. 5. od 17 hodin bude vycházka po hradních Plečnikových realizacích (včetně nějakých, které nejsou běžně přístupné). Další přednáška bude věnovaná tvorbě ostatních osobností, působících na Hradě v období do roku 1989, tedy Rothmayera, Janáka, Studeného, Roškota, Sokola, Fragnera, Kunci a Hlavatého a dalších. Uskuteční se 3. 6. od 17 hodin opět v Mladotově domě. Konečně 17. 6. bude od 17 hodin další vycházka po pracích těchto architektů, opět včetně nějakého překvapení. Upozorňuji, že počet lidí na přednáškách i vycházkách je limitovaný a proto doporučuju včas si rezervovat místo na stránkách Příběhu Pražského hradu (www.priběh-hradu.cz, sekce Přednášky).

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998zpět na článek