10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


ARCHITEKTURA: Podivíni v Kaštanu a Psí vyjížďka

28.8.2018

Dnes zvu na další pokračování přednáškového cyklu v břevnovském Kaštanu. Každé první úterý v měsíci od září až do prosince od 18:30 hodin tam představím zajímavé a podivínské zjevy české moderní architektury.

Klenka - Přížská

Tak 4. 9. to bude architekt a dálkový cyklista, též profesor Umprum, Richard Klenka rytíř z Vlastimilu, autor některých podivuhodných secesních staveb v oblasti asanace. 2. 10. zase další podivín a též profesor Umprum Ladislav Skřivánek, který ještě v 30. letech minulého století navrhoval domy ve stylu české renesance.

6. 11. dojde na dvojici českých kubistů Josefa Chochola a Vlastislava Hofmana, architektů, kteří našli zalíbení v novém podivném stylu, ale nejsou tak známí jako Gočár s Janákem. A 4. 12. si posvítíme na ponurého představitele expresionismu, pražského Němce Adolfa Foehra.

Na závěr zvu tuto sobotu 1. září v 10 hodin na cyklojízdu přes pražskou Stromovku a pak podél průplavu Vltavy až do Podbaby. Tato Psí vyjížďka se ovšem bude konat pouze tehdy, nebude-li pršet. Sraz ve Stromovce u branky do Čechovy ulice v Bubenči, cíl bude o cca 90 minut později na novém bubenečském nádraží v Podbabě. Report o minulé Psí vyjížďce loni v létě viz zde.

Hofman - krematorium

Hofman - krematorium

Foto autor a jeho archív

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.