23.9.2023 | Svátek má Berta


ARCHITEKTURA: Podivíni v Kaštanu a Psí vyjížďka

28.8.2018

Dnes zvu na další pokračování přednáškového cyklu v břevnovském Kaštanu. Každé první úterý v měsíci od září až do prosince od 18:30 hodin tam představím zajímavé a podivínské zjevy české moderní architektury.

Klenka - Přížská

Tak 4. 9. to bude architekt a dálkový cyklista, též profesor Umprum, Richard Klenka rytíř z Vlastimilu, autor některých podivuhodných secesních staveb v oblasti asanace. 2. 10. zase další podivín a též profesor Umprum Ladislav Skřivánek, který ještě v 30. letech minulého století navrhoval domy ve stylu české renesance.

6. 11. dojde na dvojici českých kubistů Josefa Chochola a Vlastislava Hofmana, architektů, kteří našli zalíbení v novém podivném stylu, ale nejsou tak známí jako Gočár s Janákem. A 4. 12. si posvítíme na ponurého představitele expresionismu, pražského Němce Adolfa Foehra.

Na závěr zvu tuto sobotu 1. září v 10 hodin na cyklojízdu přes pražskou Stromovku a pak podél průplavu Vltavy až do Podbaby. Tato Psí vyjížďka se ovšem bude konat pouze tehdy, nebude-li pršet. Sraz ve Stromovce u branky do Čechovy ulice v Bubenči, cíl bude o cca 90 minut později na novém bubenečském nádraží v Podbabě. Report o minulé Psí vyjížďce loni v létě viz zde.

Hofman - krematorium

Foto autor a jeho archív

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998