4.12.2022 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hanka 16.12.2008 14:21

Klimtova výstava

Dobrý den,

pane Lukeši byl jste ve Vídni v Belvederu na Klimtoví? Já se o výstavě dozvěděla ze včerejších příhod O.N. Nicméně Klimt a např Kolo Moser jsou moji oblíbenci tak po vánocích na poslední chvíli vyrazím. Zdravím Hanka

ajina 16.12.2008 15:21

Re: Klimtova výstava

Ač nejsem pan Lukeš, mohu Vám odpovědět. Výstava se koná v dolním Belvederu a nejde jen o výstavu Klimtových obrazů, ale je to výstava ke stému výročí výstavy, která se konala k 60.výročí panování Franze Josefa. Tehdejší vídeňští výtvarníci postavili provizorní výstaviště, kde vystavovali nejen obrazy, ale sklo, plakáty, mozaiky aj. a vrcholem výstavy byla místnost, kterou si vyzdobil Klimt a vystavil tam několik svých obrazů. Tato výstava je rekostrukcí výstavy tehdejší včetně oné Klimtovy místnosti, ale bohužel ne všechny obrazy jsou tam vystaveny v originále, ty,  co se nepodařilo zapůjčit, jsou tam v černobílé fotografii. 

ZL 16.12.2008 20:58

Re: Klimtova výstava

Nebyl, ale byly tam ted moje deti. Klimtovy obrazy ale dobre znam z ruznych galerii. Puvodne dekoroval mistnosti spolku Secese v pavilonu, postavenem podle Olbrichova projektu na Karlove namesti, pak tam delal i tzv. Beethovenovsky cyklus. Kolo Moser ma krasne mozaiky v kostele na Steinhofu od jeho ucitele Otto Wagnera.

Karel 16.12.2008 13:55

nevím, nevím

Způsob rekonstrukce pavilonu Expo není zrovna autentický. Jaký smysl by měla replika kavárny?

A do kdy existoval dochovaný interier Myšáka? Měl jsem dojem, že do poslední devastace (pardon, rekonstrukce)?

ZL 16.12.2008 20:59

Re: nevím, nevím

Jasne, rekonstrukce se moc nepovedla, chybi napr. krasna markyza nad vstupem. Ale to se da napravit. Neco z puvodniho zarizeni existuje, neni problem udelat kvalitni kopie. Taky jsou stovky fotografii interieru, na ktery si velmi dobre pamatuju z detstvi.

Karel 17.12.2008 10:53

Re: nevím, nevím

Pravda je, že kdyby pavilon i ve stavu, v jakém je, sloužil raději veřejnosti, než jako kanceláře, bylo by to lepší.

Zdravím, Karel