29.9.2022 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

ARCHITEKTURA: Hotel AXA znovu v plné kráse

Když mi bylo šest let a začal jsem chodit do školy, rodiče mne přihlásili na plavecké kurzy. Nemám na ně hezké vzpomínky, neboť instruktor nás prostě hned na začátku první lekce všechny bez okolků naházel do bazénu. Měli jsme sice navlečené nafukovací záchranné kruhy, ale byla to dosti drsná metoda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 3.2.2015 18:58

Ano, instruktor a současně plavčík se jmenoval Čermák.

Také mě učil plavat a naučil. Bylo to ve školním roce 1938/39, chodil jsem do sekundy Staroměstské reálky. Jeho metodou (rozfázováním pohybů při plavání) jsem později naučil plavat syna i dceru a ještě později svou první vnučku. Plavou velmi dobře.

Také mě postrčil z okraje bazénu do vody, bez kruhu, ale až když jsem tempa měl trochu zažitá. Moc se mi plavání tehdy nevedlo, začal jsem hrabat čubičku a musel mi podat tyč a přitáhnou mě k okraji bazénu. Byl to však správný začátek. Potom už mi to začalo jít, takže jsem coby dospělý přeplaval i Rožmberský rybník (napříč) a na začátku důchodu v Podolí nebo na Slavii rekreačně dělal 10x padesátkový bazén tam i zpátky (prsa, kraula neumím - nejsem žádný svalovec).