31.1.2023 | Svátek má Marika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
filip 17.4.2007 9:07

Oni tu hospodu neuzurpovali, oni ji koupili

za poctivé dolary

šakal 17.4.2007 9:05

...No...on ten Baum...

...je trošku praštěný egocentrik podobně jako Kaplický. Ostatně, bez toho se nedá architektura dělat. Tak si nemají navzájem moc co vyčítat ;-)

šakal 17.4.2007 9:02

Ne, obavy Vám nevyvrátím!...

...Na semináři o budoucnosti Letné minulou středu to říkali nějak takhle:

Letenská pláň asi tak od poloviny Molochova až k nároží Sparty bude pokryta zdvihajícím se náspem, který zakryje částečně zapuštěné velkokapacitní podzemní garáže. Když jsem se ptal proč, řekli mi, že prý na parkování, když se hraje fotbal. Na otázku, proč ty zatracený auta nemůžou stát těch 20 dní v roce, když je to potřeba, na kraji pláně, kde stávají dnes, nikdo mi neopověděl. Takže ke chřtánu tunelu přibyde ještě chřtán vjezdové rampy do garáží. Ty budou asi tak 340 dní v roce úplně prázdné a životu nebezpečné (podobně jako na Palachově náměstí). Nikdo z místních tam parkovat nebude a cizí, až pojedou na Letnou, rozhodně neodstaví auto v polovině Letenské pláně. Projekt má stavební povolení, takže už se s ním těžko dá něco dělat.

Městský okruh podle výpočtů dopravních inženýrů dopravní situaci na Lené nejen že nezlepší, ale ještě ji mírně zhorší. Prý ne o mnoho, ale rozhodně to nemáme čekat klidnější než dnes. Opět má investor stavební povolení, takže je slovíno.

Národní fotbalový stadion na místě Sparty zatím odsouhlasil Českomoravský fotbalový svaz, nikdo jiný se k tomu ještě nevyjádřil. Má stát 1,5 mld, být pro 40 000 lidí, 2300 aut a 50 autobusů. Co se nevejde pod stadion, to se prý odstaví v garážích pod Letenskou plání, které se pro ten účel rozšíří dále ke Špejcharu. Nebo se auta zaparkují na samotnou pláň, jak bylo dosud zvykem – vida a tady to prý najednou odstavit na volné prostravství jde i bez garáží! Stadion má špatnou orientaci ke světovým stranám (V – Z), jelikož by se jinak na pozemky Sparty nevešel. Prý to nevadí, jelikož bude krytý zatahovací střechou (sic!). Tréninkové hřiště už se pak ale na Spartu nevejde...  

Zebra 17.4.2007 8:55

Ne, jen pár poznámek a dobrých rad:

Jako že tu hladine někdo uměle udržuje v rovině, páč gravitace na to nestačí ? Jinak bruslit a hrát hokej jsem se naučil na zamrzlých velkoloužích místní mokřadní louky, když je vám hladina rybníka umělá.

Ostružiník je rostlina okrajů lesů, křovin a pasek, nikoliv veškeré nekultivované krajiny - viz např. http://flora.nikde.cz/, když už teda evidentně sám do přírody nechodíte.

Na problémy s jedlí doporučuji očaře (s brýlemi pak nepřehlédnete výron smůly), případně ortopeda (bolavá záda).

Na budoucí problém s knihovnou doporučuji  v Praze navštěvovat toliko lokality, ze kterých bude spolehlivě neviditelná (např. některá okrajová sídliště s uklidňujícně uniformní zástavbou).

třetí 17.4.2007 8:49

Dobře vám tak, pražáci.

Tu potvoru chobotnici vám na Letné přeju, dobře vám tak. Už nevíte rozežraností kam vrazit naše daně. Tak ať vás ten flusanec na pláni zhořkne.

kája 17.4.2007 8:40

Re: Knihovna

Mně na celé stavbě nejvíc vadí, že to není knihonva. Kaplický argumentuje tím, jak to bude krásné, když si lidé budou užívat prostor nahoře, relaxovat a dívat se na Prahu atd., ale já se domníval, že knihovna sloužíke studiu a není to jedna velká kavárna spojená s fitkem.

Už jsem tu nějaký pátek a tak vidím budoucnost knihovny takto: 1. Zelený chuchvalec na Letné vyroste; 2. zjistí se, že systém ukládání knih do 10 podzemních pater a automatické obsluhy je příšerně drahý a nefunkční, takže se nekoupí; 3. Národní knihovna zůstane ve svých stávajících prostorách a Václav Ježek se stane ředitelem nového multifunkčního relaxačního komplexu na Letné.

kdokoli 17.4.2007 8:40

dotaz

Pane Lukeš, Vám se blob opravdu líbí a skutečně souhlasíte s jeho navrhovaným umístěním ?

kdokoli 17.4.2007 8:37

Re: Některé stavby

Hlasuji pro náhradu stadionu národní knihovnou R^

Pavel 17.4.2007 8:19

Re: Nesmyslná a demagogická ?

Rovný led na UMĚLE udržované hladině rybníka je přirozený? Bruslil jste někdy na přirozené vodní nádrži, kde hladina během zimy kolísá o desítky centimetrů a led podle toho vypadá?

Ostružiní není na UMĚLE obhospodařovaných loukách a UMĚLE sekaných přikopech u cest, ale kde je to ponecháno přírodě, tam většinou nějaké šlahouny (a často ostnaté) jsou.

A z opírání o kmen jedlo mě vždy boblela záda, navíc jsem se většinou nepříjemně přilepil.

Ještě nějaký demagogický argument?

Zebra 17.4.2007 8:12

Nesmyslná a demagogická ?

Je-li to, čím argumentuje Kaplický nesmysl a demagogie, čím jsou vaše protiargumenty ? Bruslil jste někdy na dokonale rovné zamrzlé hladině rybníka ? Zakopáváte o ostružiní kdykoliv sejdete ze silnice ? Poseděl jste někdy v luxusním mechovém polstru zády opřený o voňavý jedlový kmen ? Atd. atd.

Pavel 17.4.2007 8:00

Knihovna

Mě nejvíc udivuje, jakým způsobem architekt Kaplický obhajuje ten nesmyslný tvar. Prý v přírodě je taky všechno oblé a nic tam není pravoúhlé. Tak by mě zajímalo, budou mít chodby a místnosti v té budově rovné podlahy, nebo budou všelijak hrbolaté se skrytými děrami? Rovné podlahy přece nejsou přirozené. Budou tam v mísnostech ve výši kolen natahány ostnaté dráty, simulující přirozné ostružinové šlahouny? Bude se tam sedět v pohodlných židlích nebo křeslech? A kde v přírodě najdete pohodlou židli nebo křeslo? Atd., atd., atd. Prostě takováto argumentace k obhájení tvaru stavby je naprosto nesmyslná a demagogická.

Ellef 17.4.2007 7:59

Holešovice

Jen drobná poznámka - stadion Sparty nestojí v Holešovicích, nýbrž v Bubenči (podobně jako celé Výstaviště i s T-mobile Arenou. Chudák někdejší Ovenec, nejprve mu seberou název a pak ukrajují i jeho území...)

Jan 17.4.2007 7:56

Obávám se, že autor ve snaze pomoci projektu klouže po povrchu.

Opravdový názor odborníka vypadá ale třeba takhle:

http://www.tydenika2.cz/?mode=art&id=37173

L 17.4.2007 7:36

Lidem se v panelaku libi

Lidem, co tam bydli, se to libi. Kdyby se jim vic libilo  v rodinnem domku, tak by prece bydleli v rodinnem domku. To je jasne

Pavel 17.4.2007 7:00

Některé stavby

jsou asi zapotřebí, nevím zda Letná je však tím ideálním místem. Samotné sady by měly být zachovány jako veřejná zeleň - jsou v centru města a tyto plochy by bylo žádoucí zachovat. Knihovna by mohlá být místo stadiónu Sparty. Nový stadión a ocenárium by mohlo být někde na okraji Prahy, dobře přístupném hromadnou dopravou a s možností parkování.

Lapil 17.4.2007 1:02

Panelákoidní výplody Re: Ta knihovna je ovšem naprostá příšernost.

Když pominu pitomé chytání za slovo (paneláky nejsou moderní architektura, protože jednak  nejsou architektura vůbec a jednak si pod heslem moderní architektura "každý" představí spíš sklo, ocel a beton; a teď se můžeme hádat) a fakt, že knihovna se nám může líbit či nelíbit, ale s paneláky nemá lautr nic společného,

tak jsem se dnes motal po pražském Chodově, a věřte nevěřte - ono to tam začíná dostávat ksicht. Z panelákova samozřejmě žádnou parádu neuděláte, ale můžete ty baráky aspoň všelijak nabarvit, takže to nejsou zamřížované bedny, co kočárkárna, to nějaký obchod, můžete jakž takž udržovat zeleň a nějaká ta hřišťata a už to vypadá jako místo k bydlení a ne jako zvlášť pitomě vymyšlená velkokapacitní věznice.

doxa 17.4.2007 0:40

V sousedství jsou mormoni, co uzurpovali hospodu na Špejchaře

A těm to z celého srdce přeji!!!

A podle sestry jedné z vašich studentek v Praze nestojí ani jeden panelák?????

A.S. Pergill 17.4.2007 0:19

Ta knihovna je ovšem naprostá příšernost.

Je to jen ukázka arogance "moderní architektury", která absolutně popírá jak hodnotu místa samého, tak i zde již existující architekturu.

Vrátila se sestra jedné z mých studentek ze studijní cesty po Evropě a slintala blahem nad tím, jak je Praha, na rozdíl od řady západních měst, nezavepřená panelákoidními výplody tzv. moderní architektury.

Obávám se, že ta příšernost na Letné bude ještě horší svinstvo než kasárna SNB ve Spišské kapitule (pamatuji je ještě z totáče, kdy dominovala v jinak středověké zástavbě - točily se tam i historické filmy - svojí nápadnou růžovou barvou). Když jsem tam byl naposled, tak to přetřeli na tmavo a skoro se to schovalo. Ale ta věc alespoň neřvala tvarem, protože ty středověké domy a fortifikace měly také hlavně svislé a vodorovné linie. Blob na Letné bude o to horší, že nerespektuje ani tvar a hmotu okolních staveb.

A dovedu si představit, jak budou "nadšení" majitelé nemovitostí v okolí, kteří museli složitě vyjednávat v podstatě jakýkoli zásah na fasádě - včetně nových nátěrů oken, případně psí boudu nebo přístřešek pro košťata, aby to "odpovídalo lokalitě", načež se tam teď postaví takovýto hnus.