27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Olina 17.4.2007 15:20

"Ajfelka"

Když stavěli v Pařiži "ajfelku" tak se proti ní zdvihl velký odpor jejích obyvatel.Uvažovalo se dokonce,že  stavba  bude po skončení  Světové výstavy  rozebrána a odvezena.A dnes?

BERAN 17.4.2007 14:59

Jak to asi muselo dráždit Malostaňáky, když si jeden zbohatlík nahrabal...

... a nechal zbourat půlku jejich města pro svou obludnou a supermoderní residenci.

A to už vůbec nemluvím o megalomanství jezuitů, s jakým provokovali Statoměstské (měšťany).

BERAN 17.4.2007 14:42

Re: Re: Most, o kterém píšete vy, je most do Holešoviček

Po Severní terase ta vhodná silnice je už hotova. A přímé spojení Břevnova s Libní s tím nemá nic společného. Naopak Břevnov si tunelem pod Stomovkou pohorší mnohem více, než kdyby mezi Stahovským tunelem a Podbabou bylo podzemní spojení a ne projektované povrchové spojení s Letnou.

Psí vrah Čumil 17.4.2007 14:36

Re: Re: Ještě ke knihovně

Hm, Slovanská epopej je skvost? Tož to nevím. Ale plocha je to veliká, to zas ano.:-)

Psí vrah Čumil 17.4.2007 14:34

Je dobře, že navržená budova dráždí.

Aspoň si každý zapamatuje, kde ta Národní knihovna v Praze je... :-)

baltazar 17.4.2007 14:30

Re: Vnější okruh uvnitř města? To je nesmysl, který je denně vidět na Jižní spojce!

A z Břevnova do Libně se může dál jezdit kolem Sparty a Veletržní, to dá rozum.

baltazar 17.4.2007 14:28

Myslíte

že už zase "budeme muset chtít"?8-o

BERAN 17.4.2007 14:19

Vnější okruh uvnitř města? To je nesmysl, který je denně vidět na Jižní spojce!

Vnější okruh přes Suchdol je nesmysl, který by po zkušenostech s Jižní spojkou měl už vidět každý, kdo nemá zainvestováno do příslušných pozemků. Kamionová doprava do města nepatří a její vedení tunely je nebezpečné.

Vnitřní okruh pro individuální i hromadnou městskou dopravu by se měl Letné vyhnout (to tunel pod Stromovkou nezajistí) a z oblasti Podbaby překlenout Vltavu na Severní terasu. Kamiony ať Prahu objednou přes Řež.

baltazar 17.4.2007 14:14

Re: Most, o kterém píšete vy, je most do Holešoviček

Zejména vhodné místo proto, že k němu na pravym břehu nevede žádná silnice.

BERAN 17.4.2007 14:10

Most, o kterém píšete vy, je most do Holešoviček

A to je právě špatně, už dnes je tam stálá zácpa a ta se tím vaším mostem ještě zmnohonásobí.

Most z Podbaby je více než kilometr po proudu Vltavy až za ZOO.

David 17.4.2007 13:54

Re: Překlep?

to nevite co takova monstrance zabere mista .... a ty miliony vericich okolo... a tech par nevericich nevericich co neveri vlastnim ocim :)

baltazar 17.4.2007 13:53

Copak mormonům,

ale těm izraelitům hned vedle, těm to přeju tuplovaně .. budou muset za komínem zřídit další kulometný hnízdo.

David 17.4.2007 13:51

Re: Letenská pláň očima venkovana

skoda ze se tu neboduje :) 10 bodu

baltazar 17.4.2007 13:51

Re: ...Nic takového!...

Ovšem most pro místní dopravu do Tróje -- nikoli z Podbaby, ale z Holešovic, protože přes čističku a zoo to nejde -- je součástí projektu.

krmič 17.4.2007 13:48

Re: Lidem se v panelaku libi

V rodinném domku bych bydlet nechtěl. Panelák je v mnoha směrech výhodnější. A ekologičtější, i když to není zrovna moje priorita, ale je to fakt.

V pořádné vile bych naopak bydlet chtěl. Nevadilo by mi ani, kdyby to byla vila Tugendhat. Na to ovšem nemám.

baltazar 17.4.2007 13:43

Re: ..Hm...ono se to obvykle peče tak,...

Ono až se ocitne v projednávání "drobná změna ÚP" spočívající v přeřazení jisté parcely z kategorie "veřejná zeleň" do kategorie "stavební pozemek", tak si taky podle čísla málokdo uvědomí, že tentokrát jde zrovna o letenskou pláň .. takových čurd jsou přece na magorstátě ročně schvalovány stovky.

sláva 17.4.2007 13:36

Re: Letenská pláň očima venkovana

R^R^R^

sláva 17.4.2007 13:33

Re: Ještě ke knihovně

Chobotnice je neústrojná k veškerému okolí, zbytečně provokativní, místo aby rozvinula stávající...ALE: kdysi jsem viděl návrh Alfonse Muchy na Chrám Panny Marie, právě nam ístě, kde řádil Stalinův pomník. Ještě dnes by byl ozdobou Prahy a pandánem k hradčanskému Hradu. Takový dovršený skvost, nevadí že tehdy, v secesi, nedostavěný.

A když jsme u Muchy: kdypak magistrát konečně po 70 letech umístí Slovanskou epopej do Prahy? Mucha odkázal městu s tím, že město nabídne prostory... tenhle skvost přitáhne miliony turistů --- a zase... nevadí, že byl kdysi "akademický"... ukažte mi jiné takové národní světové mohutné dílo... kdyby to měli Japonci, tak k vás k tomu hned u nich doma poženou...

Čas ukázal trvalou hodnotu Epopeje, má i poznávací význam pro mládež atd. , zatímco vylomeniny kubismu nejsou po těch sto letech moc ke koukání... tudy cesta nevedla, že? přesto místo v galeriích mají a jako úložka kapitálu stále přitažlivé, ač hodnotově sporné...

nitram 17.4.2007 13:32

architektura

Myslím, že architektura je uměním a jako takové prostě musí provokovat rozdílné názory. To je jistě ( pokud nezabředneme příliž do ostružin a mechu ) žádoucí. Vzpomeňte jenom jaké emoce svého času vyvolávala ocelová věž na Martových polích nebo obludná továrna ( G. Pompidou ) v centru Paříže. Dnes již k Paříži patří. I přesto se mnoha lidem nelíbí. A věřím, že je to v pořádku.

Klokan 17.4.2007 13:31

Chobotnice

má štěstí, že bude hostit národní knihovnu. To se toleruje leccos a žádná úchylka není dost avantgardní. Kdyby pozemek patřil soukromé firmě a ta přišla s tímto návrhem např. jako svého sídla, hnali by ji všichni svinským krokem, architekty, kteří ji nyní obhajují, počínaje.

šakal 17.4.2007 13:24

..Hm...ono se to obvykle peče tak,...

...že si toho vůbec nikdo nevšimne. Já se to taky dozvěděl jen díky tomu, že se o tom mluvilo u nás na škole. Jeden profesor si stěžoval, že v územním plánu vypadlo místo pro Národní knihovnu z Kulaťáku, kde bude mít místo toho pan "Sekyra Group" svoje shopping centrum. A Národní knihovna byla přesazena na tramvajovou smyčku na Špejchaře... ;-P

Myslíte, že se o to v procesu tvorby územního plánu někdo zajímal? Vy jste o přípravě ÚP věděla? A jestli ano, souhlasila jste s tím?  

šakal 17.4.2007 13:19

...Nic takového!...

...Severozápadní část pražského okruhu (tj. toho vnějšího) nemá s dobudováním toho vnitřního celkem nic společného. Ten vnější stojí na obstrukcích ze strany starostů příslušných městských částí, kterí jsou na tu dálnici skrze vlastní obec naštvaní. A přestože část okruhu přes Suchdol ještě nějaký ten rok stát nebude, na tom monstru na Hradčanské a na Špejchaře už se v tichosti začíná makat. Takže to na sobě nijak životně závislé není. :-/

šakal 17.4.2007 13:14

...Ale prd!...

...Kolem knihovny právě nikdo denně chodit nebude!

Je to na místě, které budou akorát oplachovat proudy aut. Jinak tam půjdou maximálně ti, kdo to budou nezbytně potřebovat. Ve vzdálenějších místech Letenské pláně budou dál skotačit kluci s míčem a s radiem řízenými modely letadel. Knihovna má jediné plus - že bude patrná z městského centra, což je u takhle významné a důstojné instituce záhodno. Ale jinak rozhodně nebude nikomu moc na ráně, což je velké minus. Ale za to opravdu Kaplický nemůže...

Pepa Jetel 17.4.2007 13:12

Re: Re: Úžasné, autore!

A jak se dá protestovat tak, aby si toho autor všiml a nepovažoval to za "podpásové"?:-P

zdeněk 17.4.2007 13:08

Re: Re: Ještě ke knihovně

Jasně, my si zvyknem protože páni architekti si chtějí postavit pomník za naše peníze.

Takový poklad jakým Praha je by se měl pečlivě chránit. A ne povolovat výstavbu na Václaváku a stavět monstra na letné.

jepice 17.4.2007 12:58

Re: Ještě ke knihovně

Jo jo, taky si myslím. Teda že si zvyknete. ;-)

jepice 17.4.2007 12:57

Re: Re: Nešlo by to trochu jinak ?

Nějak jsme neslyšeli vaše protesty, když šlo umístění knihovny na Letnou. Ale to už bylo známo několik let před vyhlášením soutěže, jejíž  účastníci si lokalitu nevybrali a nemohli ji změnit.

Josif 17.4.2007 12:55

Ještě ke knihovně

Chobotnice by byla celkem sranda, kdyby z tohoto projektu nečišela prvoplánovost, která spoléhá na akci / reakci typu: všichni, kdo budou proti jsou nevzdělaní, neestetičtí zpozdilci. Kromě toho - zveřejněné pohledy mi připadají spíše jako nedotažené skicy nápadu ve 3 ráno. Pokud by se dílo mělo objevit v této podobě, pak opravdu nevím, co si mám o komisi, architektu i autorovi článku myslet. Asi si i zvyknu, ale to bych si zvyknul i na starou dobrou "frontu na maso" (dřívější objekt Letenské pláně)

jepice 17.4.2007 12:51

Re: Už Baťa řekl

Možná byste si o té funkční stránce mohl něco přečtíst, třeba na webových stránkách Národní knihovny.

jepice 17.4.2007 12:47

Re: Re: Už Baťa řekl

Nechcete stát modelem?