20.6.2021 | Svátek má Květa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kazi 4.8.2008 9:37

tak trochu to sem patri :-)

Vratila jsem se z letniho kluciciho tabora, kde jsem mimo jine zjistila, jak se cestina vyviji... Kluci ze Zizkova (9-10 let), aby se vyhnuli uziti nevhodneho do pr.... a naslednemu pokarani, zacali namisto nudneho prkynka a Prcic pouzivat hezke spojeni "do pr...azskejch zahrad".

lucinapes 25.7.2008 1:34

Re: Re: Re: ...To jsem blázen...

kvůli té výstavě byla zrušena zahrádková osada Malá říčka -  až konečně po povodni bylo okolí Malé říčky upravené a je tam příjemná procházka. Ad cedulky - docela mě štve, že před pár léty ny Letenské pláni vysadili docela hodně různých okrasných jabloní a jiných zajímavých stromů, ale cedulky nikde, takže původně míněná osvěta je v nivči. Takhle kdyby na netu byla ke stažení dendrologická mapka  - a nejen té pláně.

Marta Tůmová 22.7.2008 14:17

Ať žijí cedulky

Vyrůstala jsem a bydlela v té pravé botanické zahradě (Na Slupi 16) třicet let a strom bez cedulky jsem si vůbec dlouho nemohla představit. Je to jenom dobře, že to konečně někoho napadlo.

Přidaná hodnota je i příběh, který strom doprovází, to je dnes nejen módní, ale především chvályhodné. Prosím o zprávu, kdy bude další "psí procházka".

tumova.m@seznam.cz

;-D 

Bubranik 22.7.2008 9:29

jsem pro takove cedulky

 Ale jen, prosim, aby nebyly z kovu, jinak budou brzy ukradeny. A pokud mozno i chraneny pred vandaly. Ja vim, to nerni tak lehke, v dobe, kdy ti, kteri doposud na nic nevydelali uz nici i to, co jim nepatri.  Ahoj Bubranik.:-)

šakal 22.7.2008 9:19

...Ááá, tak to jo!...

...Já znal jen ty plastikové - bílé s černými písmeny. Zdravím!  :-)

mirek 22.7.2008 8:59

hezké - ještě bych se přimluvil,

aby se takové popisky objevily i v botanické zahradě v Průhonicích - díky

ZW 22.7.2008 8:44

Droboučký otazník

Je hezké, že cedulky v Královské zahradě jsou doplněny i fotografiemi. Snad nebudu považován za hnidopicha, když položím řečnickou otázku, zda tyto fotografie (například fotka klíněnky) nejsou čirou náhodou stažené z webu. Viz http://fastprotektor.com/pliki/photo/big/szrotowek.jpg

ZW 22.7.2008 8:34

Re: Re: ...To jsem blázen...

Ty plastové cedulky se objevily někdy v polovině 70. let. Prý byly osazeny jako příprava na nějakou velkou zahradnickou výstavu, která se měla ve Stromovce konat, ale nakonec z ní sešlo. Cedulky (alespoň jejich většina) vydržely minimálně 10 let a byly mou první "učebnicí" dendrologie. Po zjištění, že borovice ohebná (Pinus flexilis) má skutečně velmi pružné větve, jsem coby dvanáctiletý pacholek jednomu stromu zauzloval všechny větvičky, na které jsem dosáhl.

Autor 22.7.2008 7:25

Re: ...To jsem blázen...

Šakale, popravdě se tam cedulky objevily dvakrát. První tam byly, když jsem byl malý (tedy na přelomu 50. a 60. let -- plechové oválné s ručně malovanými nápisy. Jejich stáří neznám. Poté znovu někdy v 70. letech? - - obdélníkové plastové a mnohem větší. Ty se ovšem lámaly a neměly dlouhého trvání. Nějaké zbytky by se ale našly možná i dnes.

Novák 22.7.2008 7:21

ad dřeviny a Stromovka

Ve Stromovce se firma Lesy Praha snažín spíše o likvidaci dřevin a keřů, aby je nemusela nákladně udržovat :-(, viz postříkání živého plotu u Místodržitelského letohrádku herbicidem, aby uschl. Ve vegetační době a když byl plný hnízdících ptáků. Proč? Protože je prý pro ně výhodnější ho nahradit novým, než ho udržovat + odpověď jedné známé na dotaz pracovníky firmy.

šakal 22.7.2008 0:19

...To jsem blázen...

...Jak mohl být autor "malý chlapec" v čase, kdy ve Stromovce připevnili ke vzácným stromům popisky, jestliže mně tenkrát, co se ony cedule objevily, bylo asi tak 10 let. S tátou jsme tenkrát chodili po parku a ty cedulky jsme zaznamenávali do příruční mapy. Já měl za to, že je pan architekt asi tak o 15 let starší než já ;-)