28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

ARCHITEKTURA: Brněnské vily

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hora 27.7.2006 19:26

Pěkná kniha, ale má i mouchy

Dle mého názoru je kniha pěkná, ale někdy ne zcela aktuální - např. vila na Veslařské 228 je již alespoň rok zdařile rekonstruovaná, zatímco v knize najdete pouze starší fotografie, pořízené ještě před opravou.

A pokud člověk odhalí podobné nepřesnosti u objektů, které zná, pak trochu ztrácí důvěru i ve spolehlivost údajů o těch ostatních...

vlasta koukal 17.7.2006 18:13

Re: Slavných vil neslavná kniha

a to sis, mily autore prispevku marku p., vsiml za po te, co sis knihu koupil nebo si ji koupil pres zjevne nedostatky?

Marek Procházka 27.6.2006 21:02

Slavných vil neslavná kniha

Vážený pane Lukeši, je dobré, že se rozhlížíte po literatuře vod fochu, přímo chvályhodné, i když vzhledem k Vaší profesi zřejmě spíše samozřejmé. Sám architektuře příliš nerozumím, knížku Sedláka Jena a kolektivu jsem si koupil ze zvědavosti. Pak jsem si přečetl tuto Vaší anotaci a trošku mě zarazilo, s jakou stručností odbýváte její obsah a hlavně: že jí vlastně nijak nehodnotíte. Příspěvek se tváří jako anotace a zřejmě to tak i je, ale když se Vám do ruky dostane takhle nebetyčně bídně připravená kniha, nebylo by od věci na to upozornit? Nic proti obsahové stránce, autoři podali standardní výkon, ale nakladatel by zasloužil přetáhnout rákoskou. Většina fotografií je mizerná, digitální šum na nich roste, kvalita tisku se taky nepředala a některé budovy jsou sejmuté jakoby na poslední chvíli, se zamračenou oblohou na pozadí a zbytky sněhu. Nic proti mrakům, ale jde přeci jen o to světlo. O sazbě a písmu ani nemluvě. Troufám si říct, že autoři udělali, co bylo v jejich silách, ale spěch vydavatele nemajícího špetku vkusu a potřebné úrovně jim jejich dílo úspěšně hatí. Ještě, že ta kniha nestála zas tak moc peněz.

G. Pašek 27.6.2006 18:05

Tugendhat vila je skvost . . .

.

Hacker Rudolf 27.6.2006 12:43

Re: Re: Re: Re: Pane Lukeši,

;-);-);-D

aida 27.6.2006 12:20

Re: Re: Re: Pane Lukeši,

Si zkus, Ty jeden.;-):-D Bane, už jsem mu to naznačila a neprotestoval.

Hacker Rudolf 27.6.2006 12:10

Re: Re: Pane Lukeši,

Sice nečte, ale já mu to napráskám8-o8-o;-D;-D;-D

aida 27.6.2006 11:00

Re: Pane Lukeši,

P.S. A k narozeninám dostane ten Kubismus, který jste doporučoval onehdy. Ještě, že to tu nečte...

aida 27.6.2006 11:00

Pane Lukeši,

to je náhoda, zrovna včera jsem tuhle knížku koupila manželovi k svátku. Jinak, knížka doprovází stejnojmennou výstavu v Domě umění, ale to jste tu už asi psal?

Moc dík za Vaše články, jen je mi líto, že se nedostaneme na žádnou Psí procházku s Vámi - nebo, nechcete ji někdy udělat tady u nás v Brně? Třeba po těch vilách?:-)

Marťa 27.6.2006 0:22

Vycházka

R^>- už jdu hledat kámen Chotkův, těším se......snad nebude počůrán od psů.....když je nově opraven.... a ošetřen proti sprayerům?