9.12.2021 | Svátek má Vratislav


ARCHITEKTURA: Architektonická hádanka a Psí vycházka

8.12.2009

Tentokrát jen něco předvánočně oddechového a taky pozvánka na letošní poslední Psí vycházku. Ta naváže na tu předchozí, kdy jsme šli vinohradskou Mánesovou ulicí od severu k jihu nebo – chcete-li – do kopce (viz zde). Rozloučili jsme se na náměstí Jiřího z Poděbrad u jejího ústí a nedaleko Plečnikova kostela. Tam se touto sobotu 12. prosince v 10 hodin sejdeme (ovšem nebude-li pršet) a vydáme se opačným směrem – tedy kousek ulicí Slavíkovou a pak dolů Polskou, nakoukneme do Chopinovy a taky se podíváme do Riegrových sadů. Skončit bychom mohli někde u Rajské zahrady. Vzhledem k trase vhodné i pro psí miláčky.

Hádanka je docela lehká. Syn Petr nafotil jednu pražskou stavbu z trochu nezvyklého úhlu. Vašim úkolem je poznat, co to je a kde to je. Kdo to první pozná a správně označí v diskusi pod článkem, získá jednoho starého průvodce po architektuře Prahy 7, pokud přijde na PV a přihlásí se.

psí hádanka

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.