18.1.2019 | Svátek má Vladislav


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 444

5.12.2017

Kdysi jsem se rád koukal na „Uvolněte se prosím“, později přejmenované na „Show Jana Krause“. Už v tom přejmenování se skrývá důvod, proč se na to už nekoukám. Jak si Všechnopárty udržuje stále svou kvalitu, show Jana Krause se smrskla na sebeprezentaci pana Krause. Když zrovna neuráží své hosty, tak se snaží prezentovat hlavně sebe a své hosty pokud možno nenechat mluvit. Když tam má nějakého moulu, není to na škodu věci, ale když se mu podaří tam dostat takovou dámu, jakou je Marta Kubišová, výsledek je víc než trapný. Kraus nenechal paní Kubišovou vůbec mluvit, neustále do toho plácal své vtipnosti, a protože je paní Kubišová dáma, nesebrala se a neodešla. Jenom jí asi nebylo moc jasné, proč ji tam Kraus vůbec zval, když si stačí sám. Martu Kubišovou velice obdivuji a trapnost, kterou Kraus předvedl, byla opravdu bezbřehá.

Po paní Martě Kubišové přišel jakýsi člověk jménem Petr Vančura. Neuvěřitelně sebevědomý mladík (31) používal ve svém verbálním projevu mnoho anglických slov, řekl bych, že to bylo 50/50 s češtinou, čímž patrně chtěl ukázat, že je světák. Vypadal při tom stejně blbě jako jistá pěvkyně Lounová v konkurenčním pořadu Všechnopárty, která si díky několika měsíčnímu pobytu v USA už nemohla vzpomenout na správné české výrazy. V mém oboru je všechno v angličtině, ale když o letadlech píšu nebo o nich mluvím, snažím se - a myslím, že úspěšně - používat české výrazy.

Ten hoch o sobě také vyprávěl, že je performer. Já vím, že je 4%, ale performer? Ani jsem netušil, co to vlastně znamená. Ale on mimo jiné vyprávěl, jak dělá cosi na ulici a pozoruje, jak lidi reagují. Neměl jsem dostatek intelektuálních sil, abych ho dál poslouchal, a tak jsem se odebral do Jeep baru, abych doplnil hladinu intelektuálna. K tomu se nejlépe hodí Modrý portugal od Bettiny Lobkowiczové. Po několika lahvích jsem toho chlapce intelektuálně dohnal, a když nás nevrlý obsluhující číšník a majitel v jedné osobě vyhodil na mráz s tím, že už má dvě hodiny zavřeno, měl jsem dojem, že musím performovat. Prosím, nikoliv deflorovat, na to jsem už stár, ale performovat. Vzpomněl jsem si na divadlo Sklep, jak performovali tím, že se vymočili do džbánu a tuto perfomaci nazvali „Urinus“. Pak pan architekt Vávra zakopl a džbán omylem vylil, a tak ho museli znovu naplnit tělními tekutinami a znalecky to nazvali „Urinus 2“. My jsme neměli džbán a tělní tekutiny, tedy ty, co vyměšujeme, jsme nechali v baru na toaletě, neb slušní lidé na ulici nemočí. Měli jsme zcela jiné umělecké puzení. Byla jinovatka, a tak jsem prstem na okno jednoho auta namaloval kosočtverec. Fakt se mi povedl. Celá naše umělecká skupina to ocenila a já jsem to musel nějak nazvat, tak jsem pod to napsal „Autopýča“, byla to totiž Škoda Octavia. Zuzana chtěla podobně umělecky ozdobit i zadní okno auta, ale ostatní ji okřikli, že by zničila můj umělecký projev. Protože měla silné puzení, na tabuli před hospodou namalovala kolo. Tam, kde byla předtím cena za lečo, napsala: 4 rýnské! To byla bomba! Měli jsme dojem, že bychom to měli zapít, ale Lukáš na nás z baru neurvale zařval, ať jdeme do prd…, že chce spát!

Tak musel Radek skočit domů a přinést lahev červeného a vývrtku, abychom mohli tak závažný umělecký počin zapít. Já měl v tašce láhev pepřenek, které vyrábí náš kamarád Renda, tak Radek přinesl ještě vidličku, protože jíst ryby rukama vůbec není free, strašně potom všechno smrdí. Tak jsme si udělali mejdan na ulici Pod Lipkami ve tři ráno. Nedosti na tom, že sousedka Jeep baru nás obvinila, že se jí ztratilo pět pecnů chleba a místo nich tam našla dvě igelitky injekčních stříkaček. Nevím, jestli je to dobrý směnný kurz, netuším, jak si stojí na světových burzách pecny chleba a stříkačky, ale dost možná, že to byla také performance (kdyby to byla pravda). Myslím si, že by naši uměleckou skupinu měli také někam pozvat, když máme tak úderný projev. No, někdo plácá důležitě o tom, jak být neortodoxní je úžasné free (to říkal on, jen opakuji), že ulice je jeho stage (scéna, podium). Mě tedy ráno bolela hlava, venku bylo tmavo a pošmourno a vůbec se mi nechtělo z postele. Netuším, jestli toto je free, nemám kolem sebe žádného pitomce takového druhu, tak tomu budu i nadále říkat kocovina.Diskuse


P. Hlosta
11:11
5.12.2017

I. Procházková
14:47
5.12.2017

J. Jelínek
8:15
5.12.2017

T. Kočí
10:02
5.12.2017

J. Farda
10:56
5.12.2017

počet příspěvků: 5, poslední 5.12.2017 02:47

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.