26.5.2018 | Svátek má Filip


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 293

7.10.2014

Zařekl jsem se, že se již nebudu zabývat těmi ušlechtilými ksichty, které nám nabízejí ráj na zemi, když jim pomůžeme ke korytu. Ale, nastojte, opět se hlásí člověk svým obličejem připomínající reklamu na vepřové hody, jen ten citron mu v hubě chybí. A jaká změna! Jeho srdce přestalo bít za ODS a včil je horovatel pro Konzervativní alianci 2014! Přestal být absolventem konzervatoře, kterou skutečně vystudoval, ale stal JUDrem. Po pravdě je absolventem Plzeňské právnické nedělní školy. A ještě měl doučování v Čelakovické MBA. Prostě vzdělanec! Zapomněl napsat, že má ještě bruslařský kurs a autoškolu. Ale tu asi dělal stejně jako ta práva, když parkoval coby starosta svého „malinkého“ Cadillaca Escalade na chodníku před městským úřadem, protože pro něj přeci předpisy neplatí. A měšťáci chodili kolem stylem „nevidím, neslyším“. Takové malé a nenápadné autíčko se snadno přehlédne.

S tímto pánem jsem se prvně viděl v osmdesátých létech, když ještě studoval konzervatoř. Tehdy byl pro změnu zapáleným mladým komunistou. Já jsem se dostal nedopatřením jako fotograf na mejdan ÚV SSM (pro neznalé: ústřední výbor socialistického svazu mládeže) v restaurantu U pastýřky v Nuslích. Tam tento mládežník kroužil kolem svých soudruhů a úspěšně prováděl anální speleologii... Což je obor, který mu šel velmi dobře a vžy poznal správný řitní otvor, do kterého se vyplatilo vlézt, což ho vyneslo až do místa starosty Prahy 5. Ale musím po pravdě říct, že když začal zpívat, myslím skutečně zpívat, nikoliv v policejním slangu, měl krásný hlas. Škoda, že u zpívání nezůstal. Když byl nedávnou výslechu kvůli čachrování s pozemky kolem smíchovského nádraží, naopak ani nepíp.

Pro mne byl ten mejdan také památeční. Když se soudruzi rozveselili, nabídli mi, abych šel dělat k nim na ÚV. Řekl jsem jim, že mě mé povolání baví, že u něj chci zůstat. Nemohli pochopit, že dávám přednost aeroplánům a zodpovědnosti před válením v jejich doupěti na Staroměstském náměstí, kde okupovali celý barák. „A příspěvky si převeď k nám, ať nemusíš nic platit!“ „Já nic neplatím.“ „No vidíš, tak přijď v pondělí a nastoupíš k nám, my to zařídíme, tady Pavel to za tebe zařídí!“

V pondělí jsem šel na Staromák, ale jen odevzdat foťáky, protože soudruzi nemohli pochopit, že existuje někdo, kdo není v SSM, a přitom není zavřený či aspoň stíhaný. Po mém přiznání na mě koukali jak na zjevení z Marsu. A onen Pavel se stal o o mnoho let později čirou náhodou mým sousedem ve Vršovicích. A kupodivu si mě z toho mejdanu U pastýřky pamatoval. Byl to velmi schopný právník a v devadesátých létech privatizoval poměrně značný majetek SSM. Možná, že by všechen svůj majetek rád dal za to, aby ho  anděl strážný nenechal vjet na nechráněný železniční přejezd…

A tak fakt nevím, komu svěřit svůj hlas. Jediné, co vím, komu určitě ne.I když jsem včera, když jsem musel jet přes Prahu, koukal, že ta paní, co ho chtěla někomu postavit, nemá už na plakátech Babiše. Asi paní Babišová, které samotné dělají volby, respektive vhození lístku do urny, problémy, zasáhla.

Také stále nevidím na nádraží v Dejvicích přistavené vagóny pro bezdomovce, když kdekdo slibuje, že je odstraní z Prahy. Stejně jako kdysi modrooký cenzor Sládek sliboval, že odstraní z Prahy cikány.

Pro koho musí být volby zlatým dolem, jsou výtvarníci a tiskárny. Také lidé (původně jsem chtěl napsat idioti), kteří vymýšlejí úderná hesla, si svůj peníz letos zaslouží. Ta hesla jsou tak neskutečně stupidní, že nad tím zůstává rozum stát. Proti tomu je sdělení „Páša je zmrd“ na konečné tramvaje na Bílé hoře plytkost sama. Ostatně v rámci výstavby nové stanice metra tato důležitá informace o Pášovi zmizela. Stejně tak s opravou zdi školky v parku Klamovka zmizelo důležité sdělení, že “Pouček je debil!“

Ale takové nápisy mohou mizet i jinak. V kapličce ve Františkových Lázních byly papírky s přáními a na několika bylo: „Jiřnko, vrať se, strašně mi chybíš!“ A tak jsem připsal „Mně taky!“ a druhý den se ty papírky  válely roztrhané na zemi! Jiřinko, prosím tě, vrať se k němu, mně už nechybíš!Diskuse


J. Jurax
18:17
7.10.2014

J. Novak
0:30
10.10.2014

P. Krasny
15:55
7.10.2014

A. Richter
0:41
7.10.2014

P. Papež
22:28
7.10.2014

B. Novacek
14:49
8.10.2014

J. Novak
0:31
10.10.2014

počet příspěvků: 7, poslední 10.10.2014 12:31

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.