19.6.2018 | Svátek má Leoš


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 270

1.4.2014

Pan Kovaříček mi napsal, že je dobře, že jsem konečně přestal psát o Thajsku, které on miluje. Ano, má pravdu, že zatímco někteří jsou ochotni si i na dovolenou v Thajsku půjčit peníze, já jsem tam byl zadarmo, ba co dím, ještě mi za to platí. Nechci nikoho naštvat, někteří prostě mají rádi jihovýchodní Asii. Ale zase oni musí uznat, že se tam všem lidem líbit nemusí.

Jediným vyloženě negativním zážitkem bylo vystěhování z pokoje po patnácti nocích do jiného, levnějšího, přestože dražší pokoj mi hotel dal zcela bez mého přičinění. Baba v recepci mi dala 30 minut na přestěhování! Na babu jsem si stěžoval, nešlo o pokoj, nový byl sice menší, ale také pěkný, ale její chování mě šokovalo. Valnou část mého kočovného života trávím po hotelích, ale toto se mi stalo prvně. Když někdo tráví v transitním letištním hotelu celý měsíc a ne jenom jednu noc, měli by se k němu chovat trochu jinak. Jako omluvu vedení hotelu jsem dostal večeři v místní "Americké restauraci", která nejenomže stála za prd, ale ještě jsem měl problém s placením, protože večeře zadarmo se scvrkla na 15% slevu a i ta se při vyúčtování jaksi vypařila. Místní vyvařovny vaří asi tak o 400 % lépe a za desetinu ceny a neřve k tomu příšerná muzika (aneb, jak si Thajec představuje Ameriku).

Taxikáři na celém světě kradou, ani poledne nedrží, ale s negramotným taxikářem jsem se zde setkal poprvé. Když se mi podařilo z taxikáře vymáčknout účet, tak jeden mi dal účet na papíru, který vytrhl z bloku, a účet jsem si musel napsat sám, druhý mně s oblíbeným "Jés sér, jés sér!" dal účtenku z TESCA. Inu, zvláštní země.

Nejsem zasažen buddhismem, nevím, jestli je to dobře nebo špatně, stejně tak nejsem třeba husita. Životní filosofie lidí z této části světa je mi cizí. Jistě je dobré něčemu věřit. Moje maminka říkávala: "Já mám svého Boha, kterému věřím, a do toho je každému prd!" Jistě je zajímavý pobyt v některém hotelu na ostrovech, ale já mám na starosti letadla a deset Thajců, z nichž jen dva umí anglicky, takže na ostrovy a ráje jsem neměl a nemám čas. Kupodivu Airbus Ind. nevydal manuály v thajštině, což se ukazuje jako notná překážka. Musím ale spolu s panem Kovaříčkem říct, že kolegové se chovají ke mně velmi slušně a po překonání prvotních komunikačních problémů se i v práci dařilo. Netuším, jak jsou placení, ale když v práci vařili nějaké jídlo, nikdy si ode mě nevzali ani haléř a když jsem jim tam nějaké peníze nechal, tak jsem je pak našel v obálce na počítači.

Prostě, Thajsko je jistě krásná země a fantasticky zde vaří, ale není to "můj šálek čaje". Kdybych si někdy mohl vybrat, kde bych chtěl žít, jistě by zvítězil Dorset, kde se mi líbí, nebo městečko Thames, kde bylo natáčeno několik pokračování Vražd v Midsomeru. To, že v Anglii mám neustále nudli u nosu, mi vadí méně, než být od rána do večera v propoceném tričku, když zrovna nemusím mít košili s kravatou.

Každý vidí ideální místo k pobytu jinak. Mně strašně vadí, když si nemohu popvídat s lidmi. Proto mne zklamala Itálie. Kamarád si tam koupil hrad z 10. století a neustále nás tam zval. Zuzana má Itálii ráda, a tak jsme jeli. Je to na rozhraní Toskánska a Umbrie. Bydleli jsme tam sami, ze začátku velmi romantické. Jenomže nikde v okolí se člověk nedomluvil jinak než italsky a to já neumím. V muzeích popisky jen italsky, všude jen italština, na cizince totálně kašlou, přestože z nich docela dobře žijí. Nechápu to. Zuzana mluví trochu italsky, takže tady byla king. A já musel držet hubu, což mně činí velké potíže. Samotný hrad byl krásný, večery na hradbách s vínem, sýry a šunkou fantastické, jak Tři mušketýři u La Rochelle. Ale v hospodě v podhradí - i když byli všichni velmi přátelští, protože jsme patřili k Seňor Inglése - si člověk moc nepokecal. A přestože za to Itálie nemůže, když nás baba v navigaci dovedla do slepé ulice, kde byl jenom hřbitov, a řekla "Jste u cíle své cesty!", tak to byl konec! Konec s Itálií. Mám rád víno, sýry, uzeniny a jsem líný, takže bych zapadl. Ale aby mě někdo zavedl na hřbitov a řekl "Konečná!"? Co si to dovoluje? Netušil jsem, že firma Garmin zabudovala do navigace i EKG.Renault Talisman GRANDTOUR 1.5dCi LIFE...
Renault Talisman GRANDTOUR 1.5dCi LIFE...

r.v. 2017, naj. 16 457 km, diesel, 1. majitel
499 000 Kč (s DPH)

Diskuse


V. Vaclavik
10:49
1.4.2014

V. Kolman
8:18
1.4.2014

J. Novak
2:54
1.4.2014

počet příspěvků: 3, poslední 1.4.2014 10:49

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.