21.6.2018 | Svátek má Alois


POZVÁNKA: Výstava Větvení

13.3.2017

Příroda je neoddělitelnou součástí našeho života.

Zadívali jste se někdy do větví, kochali se nad krásou a rozmanitostí jejich tvarů? Umí šumět, pohupovat se, poskytují stín, dotváří strom či keř nenapodobitelnou jedinečností.

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 od 19 hodin se velmi těšíme na setkání při příležitosti zahájení výstavy s názvem VĚTVENÍ v galerii KusKovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1. Výstava potrvá do 28. 4. 2017. Otevřeno od úterý do pátku od 13 do 18 hod.

Svá díla představí společně Lenka Blažková, Veronika Novotná, Jitka Zajíčková, Jana Veselá, Anton Vadovič a Ondřej Holeček. Tak, jako jsou větve součástí celku, tak se autoři této výstavy rozbíhají v možnostech ztvárnění tématu, aby se sjednotili ve VĚTVENÍ.

Jednotlivé výtvarné uchopení tématu každým z účastníků je velmi zajímavě propojeno v jednotném celku a zároveň rozvětveno různými styly a použitým materiálem. Floristická instalace spojuje celou výstavu v harmonický komplex.

Výstava Větvení

V průběhu výstavy se uskuteční tvořivé workshopy pro veřejnost, zúčastnit se může každý. Bližší informace o workshopech najdete na FB pod událostí.

  • 8. 4. 2017 kurz broušení nožů a tvoření ze stříbrné modelovací hmoty ACS
  • 23. 4. 2017 kurz akvarelu a floristická vazba květin

Lenka Blažková (LENKA BLAZA)

Lenka Blažková se zabývá tvorbou autorského šperku a artefaktů. Svou tvorbu představuje na samostatných a společných výstavách. Do tvorby projektuje své životní prožitky, postoje a zkušenosti. Ovlivňuje jí městská industriálnost a zároveň se cítí být oslovována nekonečností hmoty a energií přírodního světa. Šperky z cínu kombinuje s korálem, perlami a drahými kameny. Jsou určeny všem ženám, které dávají přednost originálu a nebojí se vybočit z davu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Lenka říká: „Šperk byl možná historicky první předmět, který vytvořil člověk a který nebyl nutný k přežití. Je to fascinující.

Veronika Novotná

Zdrojem jejího zájmu, obdivu a inspirace je jí příroda a vše s ní spojené – lidová tvorba, tradice. Aby mohla intenzivně pocítit, že je její součástí, často opouští město. Vše, co potom

vznikne, je v podstatě vedlejším produktem jejího zkoumání, poznávání a pozorování i zdánlivě obyčejných věcí a procesů, které v přírodě fungují tak samozřejmě.

Věnuje se především autorskému šperku z bezolovnatého cínu s obsahem stříbra. Kombinuje

techniky různých řemeslných oborů, ale pevným základem jsou jí znalosti získané v textilní

tvorbě, zejména krajky. Vlákno, nit, drát jsou její nejoblíbenější materiály.

Jitka Zajíčková miluje a obdivuje lehkost akvarelu, plynutí barev po papíře. Sbírá přírodniny - kamínky, pírka, mušličky a snaží se zachytit lehkost okvětních plátků. Svou lásku k akvarelu, ale i jiným výtvarným technikám, předává na výtvarných kurzech, které soukromě vede. Má ráda praktický přesah výtvarné tvorby, své malby a ilustrace převádí dále na předměty s praktickým a estetickým využitím - vznikají tak kolekce obsahující šifonové šátky, dekorační polštáře, limitované edice pohlednic a přáníček.

Ve volném čase se věnuje vaření a domácí přípravě ekologické kosmetiky, své recepty a postupy několikrát prezentovala v České televizi. Se svou tvorbou se účastnila několika samostatných i skupinových výstav.

Jana Veselá (Atelier stříbra) pracuje s modelovacími kovy, zejména s ryzím stříbrem a s klasickým šperkařským smaltem. Pravidelně vystavuje v Čechách i v zahraničí. Svým spíš sochařským pojetím šperku má nezaměnitelný rukopis. Ráda spojuje klasické materiály s těmi méně obvyklými, s kameny, dřevy, lasturami, mechy, větvičkami a sklem. Je mezinárodní instruktorkou Art Clay Silver a ve svém ateliéru pravidelně pořádá kurzy šperku jak s modelovacími kovy, tak se smaltem.

Anton Vadovič (Echtkovář) tvoří pod touto značkou již několik let.

Vše naplno začalo na střední škole strojní v Brně, kde studoval obor umělecký kovář a zámečník. Se svojí tvorbou se snažil vymanit ze zažitých stereotypů. Svoji zálibu našel v geometrii a čistých liniích, které se snaží aplikovat především na drobné předměty, jako jsou například nože nebo vývrtky. Ve své tvorbě se ale pouští i do větších kovářských prací, nebo mezioborových projektů.

Díky ne zcela běžnému pojetí svých výrobků a precizně zvládnutému řemeslu se jeho dílům dostává uznání jak mezi odborníky v řemesle, tak i na poli designu, který nikdy nestudoval. Jakožto student VŠCHT v Praze se snaží využít možností současné vědy a poznatků z oboru chemie, které aplikuje do řemesla.

Ondřej Holeček

Floristice se věnuje od roku 2009. Již jako student reprezentoval školu na soutěžích. V roce 2012 vytvořil první vlastní květinovou show Belleza Impactante, která měla velký úspěch u veřejnosti. Následovalo několik dalších prezentací, pro které byl již cíleně oslovován pro jeho originální pojetí. Ve floristice se specializuje na extravaganci a přírodní wild styl a tím si vytvořil i vlastní rukopis děl. Zákazníci ho vyhledávají pro atypičnost vazeb.

Foto: Anton Vadovič, Lenka Blažková, Ondra Holeček, Veronika Novotná, Jana Veselá, Jitka Zajíčková.

Klikněte do obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie.

Bláža Neviditelný pes


5 mýtů o nakažení klíšťatech: Pozor si dejte i na zahradě
5 mýtů o nakažení klíšťatech: Pozor si dejte i na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Klíšťata se totiž běžně vyskytují v městských parcích, na zahradách nebo zatravněných hřištích. O klíšťové encefalitidě bohužel koluje dalších několik mýtů. Znáte je?

Diskuse


A. Rgova
8:51
14.3.2017

L. Bláža
9:34
14.3.2017

Z. Dalmi
12:20
13.3.2017

L. Bláža
12:31
13.3.2017

L. Bláža
8:39
13.3.2017

L. Bláža
11:43
13.3.2017

Z. Lika
11:50
13.3.2017

L. Bláža
12:25
13.3.2017

L. Bláža
22:06
13.3.2017

počet příspěvků: 9, poslední 14.3.2017 09:34

KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !