24.4.2024 | Svátek má Jiří


VELKÁ BRITÁNIE: Darren Osborne, protimuslimský terorista

24.6.2017

Podle serveru msn.com se chování Darrena Osborna radikálně změnilo po teroristickém najetí autem do lidí na londýnském mostě. Po nedávném útoku v Londýně údajně sprostě nadával dvanáctiletému synovi svých asijských sousedů. Večer před útokem byl údajně vyhozen z hospody, když byl „špatně naložen“ a proklínal muslimy. Podle stejného zdroje byl obětí útoku na dav před mešitou Markram Ali, stáří 52 let, který zkolaboval ještě před najetím dodávky do davu a kterému byla poskytována první pomoc.

Z výše uvedeného lze vyvodit, že skutečně platí okřídlené „násilí plodí násilí“. Muslimové z místa Osbornova bydliště tvrdili, že se k nim choval vždy přátelsky, ale jeho chování se v posledních týdnech výrazně změnilo.

Ihned po tomto činu vydala Britská rada muslimů prohlášení, v němž označila incident za „násilnou manifestaci islamofobie“. „Obyčejní britští občané se v noci stali terčem, když opouštěli místo uctívání. Modlím se za oběti a jejich rodiny. Z výpovědí očitých svědků se zdá, že pachatel byl motivován islamofobií,“ uvedl tajemník rady Harun Khan.

Podle českého zpravodaje BBC Ivana Kytky z Londýna vzrostl počet slovních napadení muslimů mnohonásobně. Podle něj je „normální“ počet kolem 30 případů denně, nyní se má pohybovat na úrovni až 120 případů denně. Jsou to právě ty situace, které byly zaznamenány i v případě Osborna, který slovně napadal syna imigrantů z Asie a v hospodě proklínal muslimy. Právě z této skupiny lidí, kteří zatím „jenom“ nadávají, by se mohl někdy v budoucnosti objevit nějaký „nový Osborne“.

Je zřejmé, že je britská společnost v pohledu na islám a teror s ním manifestovaný velmi rozdělena. Jenom v Británii je v současnosti několik desítek rodin, které přišly kvůli teroristickým útokům o své příbuzné, někdy dokonce i o děti. Bylo zřejmě jen otázkou času, než se někdo pokusí podobným stylem o odplatu ve stylu oko za oko, zub za zub.

Vláda britské premiérky Theresy Mayové se i kvůli dalším tragickým událostem dostala pod silný tlak veřejnosti. Volby ukázaly, že Mayová není chápána jako dobrý vůdce. Začalo se o ní hovořit jako o „robotovi“ bez citu. Tragédie obyvatel vyhořelého obytného domu v Londýně britskou veřejností silně otřásla a reakce britské premiérky byla kritizována jako „chladná“. V této atmosféře pak byly zahájeny rozhovory mezi Británií a EU o brexitu. Budoucí menšinová vláda konzervativců s podporou severoirských unionistů tak rozhodně nemá na růžích ustláno a labouristická opozice, namlsaná překvapivě dobrým výsledkem voleb, již organizuje další protesty za vypsání dalších předčasných voleb.

Nelze se proto divit, že v zájmu pudu sebezáchovy se i česká sociálně demokratická levice staví proti imigraci muslimů prostřednictvím kvót do Česka. Není ale vůbec jisté, že jí to pomůže k nějakému skvělému volebnímu výsledku na podzim tohoto roku. Vzhledem k tomu, jak roste počet hlášených incidentů ze západní Evropy ze soužití muslimské minority s většinovou společností, doplatí ČSSD na své někdejší „eurohujerství“ z časů Vladimíra Špidly.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz