27.5.2018 | Svátek má Valdemar


ÚVAHA: Paralela

31.10.2014

Dnešní hrátky kolem islámu a filosofické diskuse kolem multikulti vytvářejí jistou paralelu s třicátými lety minulého století, kdy narůstalo nebezpečí nacismu. V Evropě se konečně po válce a krizi zase začínalo žít lépe, a tak lidé a politici bagatelizovali nebezpečí totálního nacionálního socialismu. A přitom signálů bylo už tehdy dost. Represe Židů, brutální čistky a expanzionistické plány na nastolení germánské nadvlády. Většina politických proudů na Západě však říkala: „Ono to nebude tak zlé, Němci jsou přece vzdělaný a inteligentní národ, ti by se nedali zglajchšaltovat. Hitler nakonec bude muset zmírnit svůj postoj. Přece teď neopustíme rodiny a nepůjdeme s ním do války.“ Nešli, když byl ještě slabý, a tak museli jít, když byl na vrcholu moci.

Extrémistické složky současného islámu také vysílají jasné signály, a to jak svou teroristickou činností, tak i neskrývanými plány na celosvětové vítězství islámu. Prosazují se stále více jak v západních muslimských menšinách, tak i v některých islámských státech. Největším problémem je momentálně tzv. Islámský stát v Iráku a Levantě. Ten dokumentuje názorně, jak by taková nadvláda islámu vypadala. Vraždy západních rukojmích na internetu, nucené konvertování poražených k islámu nebo smrt, sexuální zotročování žen. Důsledné uplatňování šaríji, která snad mohla mít nějaké opodstatnění před více než tisíci lety.

A co dělá naše kultura? Svou naivní podporou „arabského jara“ jsme destabilizovali několik diktátorských režimů, které zajišťovaly rovnováhu a status quo. Zase říkáme, že všichni muslimové nejsou přece špatní, oni by nešli proti nám. Domluvíme se s nimi. Jenomže nové generace původních přistěhovalců se radikalizují a říkají si, proč se má tak dekadentní a plytká kultura tak dobře a my ne? To Alláh přece nedopustí. A asimilovaná a poklidná většina muslimů mlčí a sama se bojí. Konec konců relativně malá část zfanatizovaných nacistů či komunistů také držela v šachu celý národ. Ono to ještě nějaký čas vydrží, dokud máme převahu. Ale až se to postupně vyrovná, pak se problém projeví plnou silou a bude o to horší. Komunisté také šířili celosvětovou revoluci, dokud mohli, a ani islám nepřestane. To prostě vyplývá z povahy věci. Není to o nějaké racionální diskusi, zvážení priorit a dosažení kompromisu. Ti, co zneužívají korán, neznají slovo kompromis nebo ústup. Buď vše, nebo smrt a posmrtný život v Alláhově ráji.

Evropa se prostě nepoučí. Je mnohem snadnější problém relativizovat než nějak řešit. Takže nějaký čas ještě můžeme filosofovat ve svém konzumním pohodlí, ale náš čas se krátí a Damoklův meč visí na stále tenčí niti. Blízko je doba, kdy už budeme muset zaujmout nějaké stanovisko. Tedy pokud nejsme už tak zpohodlnělí a vyprázdnění, že ani nechceme bojovat o své přežití. Najde se ještě nějaký Winston Churchill nebo jsou kolem nás už jen samí Chamberlainové?Diskuse


L. Severa
17:44
31.10.2014

Ś. Svobodová
13:01
31.10.2014

J. Urban
9:20
31.10.2014

V. Kain
14:34
31.10.2014

Š. Hašek
22:10
31.10.2014

I. Schlägel
8:28
31.10.2014

P. Baum
0:57
31.10.2014

P. Joch
7:55
31.10.2014

J. Urban
14:19
31.10.2014

J. Cervenka
0:22
31.10.2014

počet příspěvků: 15, poslední 3.11.2014 05:52

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.