24.9.2018 | Svátek má Jaromír


ÚVAHA: Jak poznáme blížící se Vánoce?

7.11.2005

Díky návštěvě bankomatu jsem se mohl pokochat tou pravou vánoční atmosférou. Lidé se tísní ve frontách, a to nejen v obchodech, ale už na příjezdech k parkovišti. V obchodě budete 10 minut, v autě na příjezdu a odjezdu tak hodinu, to je ta správná atmosféra, která nám připomíná, že se opravdu blíží Vánoce. Bohužel zatím nejsou za dveřmi, jak nám namlouvají obchodníci, ale pěkně daleko. Zbylý čas vyplníme postáváním ve frontách a studiem dárkových katalogů, případně nabídek internetových obchodů.

Pod tíhou atmosféry začínám přemýšlet, jaké a komu letos pořídím dárky. Pak se proberu a říkám si - klid, ještě máš čas. Budu-li chtít kupovat dárky na poslední chvíli (a to je dost možné), rozhodně nevyrazím do obřích nákupních středisek, už dva měsíce před Štědrým dnem se tam nedá hnout.

Vlastně, vždyť většinu dárků již mám, moji blízcí je většinou již zvesela užívají. Chybějí mi už jen nějaké drobnosti, a to vyřeší nějaká ta kniha nebo lahvinka. I když i v knihkupectví bývá před Vánocemi shon, naštěstí ne dva měsíce dopředu. Teď se dají knížky pod stromeček pořídit docela pohodlně a bez front, ovšem za pár dní i to bude problém.

Obchodníci se nám snaží namluvit, že Vánoce jsou hlavně o dárcích a utrácení. Naštěstí to tak v mnoha rodinách není. Já osobně se těším hlavně na to, že navštívím všechny části rodiny a všude ochutnám spoustu dobrot. Bude dost času na odpočinek a pravé užívání svátků s těmi nejbližšími. Kapra a salát mám jen jednou za rok, proto se na něj těším už od léta, stejně tak na vůni vánočního cukroví, i když sladké moc rád nemám. Co se týká dárků, potěší mne hlavně knihy. Většinou první z nich přečtu během večera u stromečku a následující noci, což rodina špatně nese, jelikož jí věnuji méně času, než se o svátcích sluší.

Trochu mě rozptyluje, že se v obchodech válejí vánoční řetězy a cukroví již několik měsíců před Vánocemi. O to je pak delší čekání na dobu, kdy se v oknech rozsvítí stromečky a přijde tolik očekávaný vánoční klid. Zatím jsme všichni pomalu ale jistě doháněni k šílenství nejrůznějšími reklamami a kampaněmi a většina z nás si myslí, že je přímo nezbytné vyrazit do nákupních středisek a utrácet desetitisíce za dárky. Zatím si dejte klídek, rozmyslete, co pořídíte pro své nejbližší, a těšte se na tu pravou vánoční atmosféru, se kterou toto supermarketové šílenství opravdu nemá nic společného…

Osobní stránka Jana HandlaMýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Diskuse


Piškot
8:15
7.11.2005

Netřeba
12:51
7.11.2005

Gandalf
13:09
7.11.2005

Netřeba
14:28
7.11.2005

Pavel Pávek
6:24
7.11.2005

Netřeba
7:28
7.11.2005

Pavel Pávek
11:15
7.11.2005

mol
1:26
7.11.2005

počet příspěvků: 8, poslední 7.11.2005 02:28

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.