20.10.2018 | Svátek má Vendelín


USA: Zcela nepřítomná harmonie na politické scéně

12.12.2017

Spíš je to bojiště, v porovnání s českou situací, jevící se závidění hodnou selankou. V USA úsilí vystrnadit Donalda Trumpa, nynějšího nájemníka Bílého domu, neutuchá. Americká politická scéna není jen rozpolcena na demokraty a republikány.

Zda Trump je republikán, mnozí ho za takového nepovažují.

Například existuje neocon website s označením Washington Free Beacon. Ta do svých služeb zaangažovala výzkumný podnik jménem Fusion GPS pustit se do šťourání Trumpova osobního, jakož i profesionálního počínání.

Ti si do svých služeb najali advokátní firmu Perkins Coie za 12,4 milionů dolarů, jednak ze zdrojů DNC (centrální báze Demokratické strany), jednak z peněz kampaně Hillary Clintonové, v loňském roce usilující o prezidentství.

V červnu 2016 onen Fusion GPS si najal britského špiona Christophera Steela, pracovníka MI 6, s posláním se dopátrat konexe mezi Trumpem a Ruskem. Dotyčný Steele obnovil kontakty s ruskou špionážní službou FSB. Rusové údajně začali dodávat kompromitující materiály, schopné znemožnit Trumpovy prezidentské naděje. Ten prý měl pletky s prodavačkami lásky v moskevském hotelu, což Kremlu prý umožňovalo Trumpovu povolnost ke spolupráci.

Steelův závěrečný produkt - dossier o 35 stranách -, obsahující full of unsubstantiated and salacious allegations (“nepřesvědčivé a chlípné, bezdůvodné tvrzení“). Ve svých výpovědích před senátním výborem (Intelligence Committee), John Podesta, předseda Hillary volební kampaně, jakož i předsedkyně DNC Debbie Wasserman Schultz pod přísahou tvrdili totální neznalost takových záležitostí.

- - -

Tento první rok z mnoha stran ohrožovaného Trumpova prezidentství nyní ke spěšnému konci se chýlí a je tu požadavek okamžitě ukončit - terminate the diversity visa program - onen několik roků již praktikováný loterijní systém umožňující až 50.000 vítězům loterie získat legální oprávnění práva azylu v USA i s příbuzenstvem.

Obtížnějším bude prosazení požadavku, aby došlo k uznání nezávislého Kurdistanu, jak domáháno v dopisu v souvislosti s výsledkem voleb v severní Iráku, kde 93 procent hlasů veřejnosti se tak vyslovilo.. Kurdové se prokazují jako výteční, spolehliví bojovníci na straně západních jednotek. Ač většina jsou muslimové, respektují ženy, všechny neislámské menšiny, mají i své výlučně ženské bojové útvary proti teroristickému ISIS. V případě kolapsu politického režimu v Íránu, ten by přestal existovat, stejně jako převážně muslimský národ.

Takovou změnu by ovšem značně přivítal stát Izrael. Každý, kdo se aspoň poněkud zajímá o osud tamější končiny, jistěže se už zabýval onou podivností palestinskou: národ, kmen, koncept, cosi jako Palestina pojmenované před sto lety snad ještě neexistovalo. Nikdy jsem se po příčinách nepídil.

Pokud jde o status, historické místo Jeruzalém, o tom věru nelze pochybovat. O něm se bible, Starý zákon, hebrejská thora zmiňují víc než stokrát, kdežto v islámském koránu o něm není ani jedno slovo.

Náramný to tedy kontrast a z toho vyplývá notný podiv, proč státy světa si netroufají přesunout své zastupitelské úřady, velvyslanectví a konzuláty z Tel Avivu do Jerusaléma, kam přece patří. Prozatím se tak jménem České republiky vyjádřil jen Miloš Zeman, salutuji mu k takové kuráži. Trump dosud nespěchá. Sarah Sanders, mluvčí Bílého domu, se prozatím vyjádřila vágním ujištováním o premature, že dosud příliš předčasné.Že by i on se mohamedánů bál?

- - -

Nad americkou situací je nutno se podivovat z víc než jednoho důvodu. Minulý týden, porota u soudu ve scénickém San Francisku rozhodla o nevině pětkrát do USA ilegálně proniknuvšího a stejně tolikrát vykázaného Mexikána jménem Jose Ines Garcia Zanota, též známého jako Juan Francisco Lopez Sanchez.

O jednom odpoledni místní žena Kate Steinle, věk 32 roků, spolu se svým otcem se procházela a najednou byla mrtva. Zasažena kulí z pistole, kterou odcizil již pětkrát ze země deportovaný tvor či pro mnohé pozorovatele spíš netvor s dvěma dlouhými jmény. Zbraň někde ukradl, zastřelení nepopíral, ale s tvrzením, že on tak neučinil, ono samo střílelo a takto se trefilo.

A takto porota usoudila. Snadno lze pochopit, proč jako bývalý sudí jsem nemohl mít zájem v Americe v něčem takovém pokračovat. Prezident Trump se o tomhle rozsudku vyjádřil jako disgraceful (“hanebný, ostudný“), jako complete travesty of justice.

U.S. Immigration Officials po tomto rozsudku oznámili, že neodsouzený vrah bude deportován do rodného Mexika, jak už předtím pětkrát zbytečně učiněno bylo. Znovu zpátky do USA ilegálně pronikl. Tentokrát byl porotou shledán toliko vinným držitelem odcizené zbraně, která si pak sama vystřelila.

- - -

Mezitím se již z jiných zdrojů rozjely iniciativy Trumpa se zbavit z všemožných důvodů. Chlípnosti se ale dosud nedostalo značné priority. Jejím nejznamenitějším pionýrem se prozatím stal hollywoodský mogul Harvey Weinstein. Do washingtonského Kongresu pak proniklo podobné počínání senátora Ala Frankena ze státu Minnesota.

Současně se objevilo jméno John Conyers: Demokrat ze státu Michiganu, navíc černoch, žádný již jinoch - věk 88 roků. Sekretářkám, dámským zaměstnankyním nedoporučováno vlézt do stejného výtahu tam v přítomnosti velice hmatajícího zájemce. Rasově mu oddaná kongresmanka Maxine Waters, vzdor skutečnosti rovnající se jeho trestnému činu: tento chlípník totiž vyřešil jednu takovou nepříjemnost zaplacením sumy 27.000 dolarů, nikoliv však z vlastní kapsy, ale z veřejných zdrojů, tedy i od nás, daňových plátců. Rovněž ještě před pár dny se ho tuze zastávala zcela bělošská Nancy Pelosi, bývalá dlouhodobá předsedkyně Sněmovny zákonodárců. Conyerse velebila jako titana. Posléze však změnila svůj názor ve prospěch požadavku jeho rezignace.

Proti takovému požadavku se rezolutně ozval kongresman James Clyborn, černošský nestor, se svým tvrzením, že ženy, které si stěžovaly na počínání kolegy Conyerse, nemají žádná váhu, poněvadž to jsou bělošky. Nikde jsem se pak již nedočetl, jak že by Clyborn byl vysvětlil, že jeho rasový bratr Conyers by se z ideologického principu neměl, nemohl chlípně bělošek dotýkat nebo dokonce poskytovat platby ze státní pokladny.

- -

Nyní od sexuálního harašení k oné zapeklité rasové záležitosti, kterou mínil kazatel Martin Luther King vymýtit, což se jeho pokračovateli Baracku Husseinovi Obamovi nikterak nepovedlo, aniž on by se byl příliš snažil. Však se v té době začal prosazovat quasi-apartheit, segregované koleje. Například Ekow N. Yankah, profesor na Yeshiva Univerzitě, Benjamin N. Cardozo School of Law v New Yorku, uveřejnil v New York Times úvodník se sdělenim, že učí své vlastní syny přesvědčení, že nelze důvěřovat lidem s bělošskou pokožkou.

Ano, takové už jsou výsledky. Odbor Vzdělání ve státě Delaware už prosazuje druh takového pokroku, že děti mají právo se rozhodnout, jakého že jsou pohlaví a jaké rasy. Bude to teď na vás, drobečkové.

Mám důvod být vůbec za něco vděčný?

Teď budu končit odvrácením od šíleností ke zmínce o Poděkování - „Things I’d Like To be Thankful For“, Townhall, 23. listopad 2017, autor Michael Reagan, syn prezidenta Ronalda Reagana.

„Jako většina Američanů, mám plno důvodů za co být vděčný,“ totiž napsal.

KONECDiskuse


D. Nowodny
Pan
20:07
12.12.2017

M. Prokop
20:39
12.12.2017

P. Han
20:43
12.12.2017

J. Farda
21:01
12.12.2017

D. Nowodny
4:10
13.12.2017

M. Pivoda
12:15
12.12.2017

J. Růžička 714
11:11
12.12.2017

počet příspěvků: 9, poslední 13.12.2017 04:10

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.