23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


USA: Volební výkony naštěstí v Čechách dosud neznámé - 1

20.11.2012

Vzpomínám na šarády za totality, když se občanům nabízela volba kandidátů jednotné Národní fronty s předem zaručeným vítězstvím na 99 procent. Porovnejme s Amerikou a jejím letošním (2012) výkonem: například ve Filadelfii, stát Pennsylvánie, na 59 volebních okrscích Obamovi napočítali 19 605 hlasů, kdežto jeho oponent Romney neobdržel hlas ani jeden. I pracovníci jeho kampaně na plný úvazek tedy hlasovali proti sobě samým.. Dokonalejší to výkon, než na jaký se kdy zmohl Hitler, Stalin či kterýkoliv z afrických lidožroutských despotů.

K dispozici jsou i jiné zajimavosti: V téže Pennsylvánii značně pokrokový žurnalista Chris Matthews obvinil všechny konzervativce z rasismu. Hřích tolik smrtelný spáchán pouhým použitím prý jen zdánlivě nevinných slov jako "hoch", "byt" či "Chicago". Takto dál jsme pokročili od vyřčeního soudu ex-prezidentem Carterem, že de facto jakákoli kritika nynějšího prezidenta Obamy je důkazem rasistického ledví takového opovážlivce.

Vyžadovaná ultrasensitivita ale neplatí v případě zatracování černochů konzervativního smýšlení. Není jich většina, ale existují. Například Mia Love, věk 37, dcera haitských přistěhovalců, starostka v městě či spíš městečku Saratoga Springs v převážně mormonském státu Utahu. První kdy černoška mezi Republikány, kandidátka na zvolení do Sněmovny reprezenantů ve Washingtonu. Poněvadž své názory netají, Ameriku miluje, místo aby ji nenáviděla, jak se přece politicky korektně předpokládá, stala se terčem hodně hanebných rasistických invektiv. Neutuchající kanonáda splnila svůj účel, nekonformní vlastenka důkladně převálcována.

Dalším příkladem poslouží v Americe narozený černoch Allen B. West, voják z povolání,, jehož jsem mnohokrát sledoval na televizní obrazovce, ztotožňoval se s jeho názory, obdivoval jeho kuráž. Jakož i pochopil nelibou reakci jeho představených, jež ho pak přiměla, že po delší službě (1982-2004), v hodnosti podplukovníka se s armádou rozloučil. Na okolnosti jeho odchodu do civilu se ještě poněkud pamatuji: na bojišti, spíš v Afghánistánu než Iráku, džihádisté přepadli skupinu vojáků, jimž pak hrozila značně krutá smrt. Tento důstojník West se pokusil o jejich záchranu a podařilo se mu zajmout jednoho z únosců. Marně se snažil ho přimět k poskytnutí potřebných informací, což posléze vyřešil neškodnou ránou z pistole, kterou mu střelil mezi nohy, s poučením, že přiště se mu už do rozkroku trefí. Poučení vytečně zapůsobilo, islamista se rozpovídal, cesta k zajatcům nalezena, všichni bez šrámu zachráněni. Jejich zachránce se ale pochvaly u svých představených nedočkal, neboť porušil vojenské předpisy, vylučující takový, jakkoliv úspěšný zásah. Místo medaile za zásluhy West dostal důtku, snad to bylo i s vyhazovem, na podrobnosti se již nepamatuji. Každopádně s vojenskou kariérou skončil, dal se na politiku, v roce 2010 byl na Floridě zvolen do Kongresu (Sněmovna reprezentantů) a jako patriot a stoprocentní černoch se stal cílem nenávisti v pokrokových kruzích jakékoliv pigmentace.

Následovala nákladná propagační kampaň a prapodivný průběh voleb, též jako ilustrace průběhu onoho volebního dne v celonárodním rozsahu.

Na rozdíl od Romneyho, který přiznal svou porážku a donutil se ke gratulaci svému oficiálnímu přemožitelovi, West požadované gesto neudělal a teď při psaní těchto řádků se ještě nevzdal, jeho úsilí pokračuje.

...

V předchozím textu jsem výsledek amerických prezidentských voleb vysvětloval jedním slovem: DEMOGRAPHY. Při důkladnějším uvážení všelijakých okolností ale zpřesňuji úspěšně konkurujícím označením DISHONESTY a též kratším a trefnějším FRAUD neboli PODVOD.

V takovém počínání má Amerika už značnou tradici. Několik roků po utkání Kennedy versus Nixon se veřejnost dozvěděla, že hlavní zásluhu na výsledku zřejmě měl chicagský starosta Richard Daley se svou politickou mašinerií, jenž všemožnými podivnými manipulacemi zařídil potřebnou většinu hlasů.

Pohlédněme na naši dobu nejsoučasnější. Jí se zabývá kniha s názvem "Who's Counting?: How Franksters and Bureaucrats Put Your Vote at Risk" (Encounter Books, 2012) autoři John Fund a Hans von Spakovsky, bývalý federální volební komisař.. Kniha poskytuje přesvědčivé důkazy o volebních podvodech - některé výtečně organizované, jiné pak spíš s kombinací neschopnosti a nezájmu. Jedním z důkazů: 1,8 milionu nebožtíků s nadále trvajícím oprávněním volit. Ve státě North Carolina v roce 2008 vyhrál kandidát s převahou 14 000 hlasů. Jenže vyšetřovatelé z organizace Project Veritas zjistili, že na voličských seznamech zůstávalo 30 000 stoprocentních nebožtíků, jejichž jménem však někdo volil. V roce 2008 funkcionáři Demokratické strany ve státě Indiana žalováni pro falšování petice ve prospěch Obamy. Vysocí funkcionáři ve státě West Virginia se přiznali k falšování 100 volebních lístků. Činitelé organizace ACORN v Nevadě v roce 2011 odsouzeni pro rovněž ilegální machinace. Množící se případy podvodů při výkonu hlasovacího práva, kdy aktivisté, placení či dobrovolní, hlasují víc než jednou. Za odměny jsou převáženi z jednoho volebního okrsku na druhý znovu pod jakýmkoliv jménem hlasovat. Řada států přijala nové zákony znemožňující takové nehoráznosti, a to požadavkem předložit při vstupu do volební místnosti průkaz totožnosti s fotografii. Této iniciativě se ale Obamova administrativa u soudů úspěšně brání s tvrzením, že požadavek identifikace opatřené fotografií (bez níž nelze vstoupit do letadla, inkasovat v bance, jít za ošetřením do nemocnice atd.) je důkazem rasismu, za účelem potlačování volební účasti utlačovaných menšin.

- - -

Vraťme se k neposlušnému armádnímu podplukovníkovi ve výslužbě s hrozícím nebezpečím, že přestane být kongresmanem. Začal se bránit s poukazem na skutečnost, že v jeho 18. kongresovém obvodu - St.Lucia County, Florida - zaregistrováno bylo 175 554 voličů a volilo jich 247 713. Důkladný tedy rozdíl. Funkcionářka Gertrude Walker, pověřená dozorčí rolí - supervisor of election - nad regulérním průběhem voleb projevila svůj podiv (was flabbergasted), slovy: "Nemám ponětí, jak se tohle mohlo stát." Rovněž ji mátl úkaz, že v jednu hodinu po půlnoci najednou 4 000 Westových hlasů zmizelo ve prospěch jeho oponenta. Dohlížející komisařka se přiměla k přepočítávání odevzdaných hlasovacích lístků - ale jen některých.

"Domníváte se, že Demokraté jsou proti vám proto, že jste konzervativní Afro-Američan," zeptal se neméně konzervativní Sean Hannity v televizi FOX.

"Ovšem, to je bez pochyb," West odpověděl. Proto se teď pustil do boje proti tak zmanipulovanému výsledku.

Jenže, jak upozorňuje Joe Kovacz, žurnalista, publicista, autor úspěšných knih, s odkazem na profesora práva, za posledních sto let došlo k velkému počtu takových pokusů, aniž by některý uspěl. (WND, "Allen West: 'Unconscionable ' vote shenanigans," 14.11.2012).

DOKONČENÍ PŘÍŠTĚ

Neoficiální stránky Oty Ulče