25.4.2018 | Svátek má Marek


USA: Rozkoukávání po debaklu

24.11.2016

Nesnadná to orientace, lze předpokládat pořádný posun v politice jak domácí, tak zahraniční. Každopádně nevítězný tábor s víc než devadesáti procenty jistoty předurčené vítězky Hillary již vbrzku po volební půlnoci odvolal oslavu hlasitého jásání, ohňostroj, vítězné rachejtle připraveny leč neodpáleny, sensitivnější dámy přiznivkyně začaly štkát, smutným krokem se vzdalovat.

Po rozednění a seznámení s naprosto nečekanou skutečností, ty nejpokrokovější živly, davy tisícové, se pustily do realizace své nelibosti. Činily tak ovšem násilím, ničením, loupením. Tuze razantní domáhání Trumpovy okamžité rezignace, pryč s ním. Chrlení pořádné porce mravní nevole proti rasismu, sexismu, homofobii, islamofobii, mnoho další takových hříchů všemožným nepřátelům přisuzovaných. V takovém počínání se vyznamenával tucet metropolitních oblastí, mezi nimi New York City, Chicago,. San Francisco a zejména tam téměř sousedící Portland v Oregonu, ten s pověstí svého radikalismu, oddanosti pokroku, zvlášť zarputilý. Opakované televizní záměry, jak anonymní občan pořádně zmlácen, poněvadž se o něm proslechlo, že si troufl pro Trumpa hlasovat. Velmi to rozvášněné projevy zvláštního demokratického počínání.

Notně i zasažena mládež školního věku, s účinnou podporou vyučujících pedagogů. Kantorské porozumění pro úzkostí postižené žactvo: písemné zkoušky se staly nepovinnými, taktéž i s předpokladem povinné školní docházky. V některých končinách - jako například v kalifornské, tuze progresivní oblasti Berkeley - učiliště mládeže pubertálního věku se vyprázdnila protestním vypochodováním do ulic.

Probírám se kupou tiskovin převážně z doby předvolební. Nejmíň 95 procent těchto zdrojů se neobtěžovalo aspoň s předstíráním náznaku jakési objektivity. Mám před sebou VOICE neboli HLAS, naši odborářskou Official Publication of United University Profession, výtisk September/October 2016, s úvodním redakčním stanoviskem na straně 3: Hillary Clinton is the only choice. Jediná přece možná volba, tady to je se všemi nezvratitelnými podrobnostmi.

Civím na aspoň deset kilogramů týdeníku TIME, ještě značnější množství týdeníku THE WEEKLY STANDARD a nejen váhou nejvlivnější britský zdroj THE ECONOMIST. Ve zdroji Time jsem právě podumal nad textem s názvem „Why Trump is losing America’s largest voting bloc“, s datem 11. dubna letošního 2016. - Věru tuze předčasné jásání, tento nejpočetnější volební blok bělošské veřejnosti s nikoliv nejvyšším vzděláním posléze zajistil Trumpův triumf. V tomtéž vydání vítězná, leč důkladně zcestná informace o „debunking „ (“odhalit podstatu čeho“) Trumpovy zahraniční politiky, ve smyslu „znicotnění“, k němuž ovšem vúbec nedošlo.

- -

Po krušném seznamování s realitou započal hon na provinilce, pokud možno nikoliv ve vlastních řadách. Hillary, jejíž ambice a prohra byla ta zcela největší, se s odpovědností za katastrofu vypořádala obratem: její hlavní příčinou byl označen James Comey, ředitel FBI (do této funkce Barackem Husseinem Obamou dosazený), jeho obnova vyšetřování oné nepříjemnosti, týkající se mnoha tisíců emailů, které Hillary buď tedy měla, nebo je nikdy vlastně neměla. Protivný korespondenční zádrhel zdánlivě banální, ale částečně tuze tajný, který leckterého menšího provinilce přivedl do kriminálu.

Došlo i k zveřejněni jiných ošidností. Nepříjemné otázky jsem například obdržel až od protinožců, od pražského rodáka trvalou adresou v Klokánii. První dotaz byl tento: „Paní Clintonová, poté, co jste opustila Bílý dům, když váš manžel přestal být prezidentem, proč jste ukradla nábytek, porcelán, umělecké předměty v hodnotě 200.000 dolarů a potom je byla donucena vrátit?“

Otázka mě. překvapila. Dřív jsem o dotyčné slýchával, že ač znamenitá lhářka, z Bílého domu toliko ukradla stříbrné příbory - lžíce, vidličky, nože - v odhadované hodnotě sto tisíc dolarů.

Dotěrné dotazy pokračovaly. „Paní Clintonová, proč jste nedovedla vysvětlit, kam že zmizelo šest miliard dolarů z pokladny State Departmentu v době, kdy jste tam byla ministryní?“

„Paní Clintonová, při svém odchodu z Bílého domu jste opakovaně zdůrazňovala, že odcházíte zcela chudá, bez haléře, jenže při té příležitosti jste si koupila dům za dva miliony dolarů. Jak se též mohlo stát, že vaše dcera Chelsea krátce po opuštění Bílého domu si mohla v New York City koupit apartmá za 10,5 milionů dolarů a její první plat byl větší než příjem prezidenta USA?“

„Paní Clintonová, proč jste lhala americké veřejnosti o teroristickém útoku v Benghází a přitom jste skutečnou pravdu řekla své dceři ještě téže noci?“

„Paní Clintonová, proč jste ztratila své oprávnění provozovat svou právní praxi a proč o totéž oprávnění přišel váš manžel?“

Z dalších ošemetných dotazů vybírám ještě tento jeden: „V době, kdy jste byla ve funkci ministryně zahraničních věcí, proč jste od cizích vlád vyžadovala (to solicit) příspěvky pro Clintonovu nadaci, ač jste prezidentu Obamovi slíbila, že nic takového nebudete požadovat?“

- - -

Nyní něco ještě pikantnějšího:
„16. října 2016: Hillary Clintonová nečekaně převedla 1,8 miliardy dolarů do Katarské centrální banky. Banka pro mezinárodní urovnání (Bank for International Settlements - BIS) zaregistrovala transfer tohoto obnosu z jí spoluvlastněné nadace (Clinton Foundation - CF) do Katarské centrální banky (Qatar Central Bank - QCB) prostřednictvím banky JP Morgan Chase & Company - JPM).” (zdroj)

Clintonova nadace (CF) má pověst mezinárodní organizace na praní peněz, mezi jejíž klienty patří i ruská mafie (viz). Tento Podesta, jméno dost slovansky znějící, byl hlavním organizátorem málem úspěšné prezidentské kampaně kandidátky Hillary.

Je na čtenáři, co si o tomto návalu tvrzení, o němž jsem uvedl jen toto něco málo, pomyslí.

- - -

Značně nepochybný, spíš definitivní bude osud, životnost Obamovy LEGACY - jeho odkazu, dědictví. Předpokládám jeho podstatný, hodně důkladný zánik. Tento tvor podivného původu (napřed se narodil v keňském přístavě Mombasa, poté si to rozmyslel přesunem do kolébky v Honolulu), studoval na Occidental College, Columbia University a Harvardu - a nikdo z jeho údajných spolužáků se na něj nepamatuje, jeho SSN (Social Security Number) byla vydána ve státě Connecticutu, kde nikdy nepobýval, cestoval do Pákistánu v době, kdy tamější vstup s americkým pasem byl zakázán, a tak podivně dále. Za osm let prezidentování se zasloužil o vzrůst národního dluhu většího než za všech předchozích prezidentů dohromady.

Radikálně motivovaný prezident se svými iniciativami nemohl uspět mezi zákonodárci, takže Kongres pomíjel a vládl nikoliv jím nedosažitelnými zákony, ale svými vlastními tzv. executive orders - dekrety, sice platnými, ale s omezenou životností svého autora, na rozdíl od váhy zákona Kongresem stvořeného. Kandidát Trump již během kampaně ujišťoval americkou veřejnost, že v případě svého vítězství Obamovy edikty zruší, smete ze stolu, takový to pak konec jeho kýžené legacy.

- - -

Taktéž promptně dodýchávají kruhy jeho rádců, spolupracovníků, jich několik set, ne-li tisíců. Nejvlivnější hvězdou byla Valerie Jarrett, narozená 1956 v Íránu, kde se svými americkými rodiči žila řadu let, poté se tuze angažující v politice Chicaga, provdaná a rozvedená, oficiálně senior advisor of Obama.

Značně se obklopil následovníky Alláha, mezi nimi byli i takoví, kteří se naučili text koránu doslova, byť třeba v řeči jim neznámé. Obtížně potlačuji nutkání některého takové specialisty se přeptat, zda korán obsahuje cosi o rovnosti lidských stvoření, zda mohamedán má právo přestat být mohamedánem, aniž by musel být zavražděn. Ovšem marné by ve svatém textu bylo pátrání o právu jedince na svobodné rozhodování o svém životě.

- - -

Bouření proti rasismu, sexismu, homofobii, islamofobii a dlouhé řadě dalších smrtelných hříchů, s pořádnými porcemi mravního rozhořčení.

Pozvání předáků hnutí BLACK LIVES MATTER pominou, jakož i vítaná přítomnost podvodného velebníčka Ala Sharptona v Bílém domě, nyní s jinačím nájemníkem. a jeho doprovodem.

Dost se přestal ozývat náš miliardářský Soros maďarského původu.

Obama přestává zdůrazňovat neschopnost Trumpa v prezidentské roli.

Hillary se teď tuze obtížně podaří prosadit přesun deseti tisíců mohamedánských uprchlíků na americké území.

(Spíš ji ale potěší vývin jiného druhu událostí a uvažování: Během volební kampaně konkurent Trump nejednou zdůrazňoval, že po svém úspěšném zvolení se postará, aby dotyčná hamižná pletichářka zamířila do vězení. Nyní se ale dočítám, že místo jejího zaslouženého pobytu za mřížemi vítězný kandidát zdůrazňuje poděkování za její zásluhy ve službě vlasti.)

KONEC

Neoficiální stránky Oty UlčeAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


K. Křivan
19:57
24.11.2016

S. Kubů
10:06
24.11.2016

V. Kain
12:16
24.11.2016

B. Rybák
14:37
24.11.2016

počet příspěvků: 9, poslední 24.11.2016 10:29

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.