19.4.2024 | Svátek má Rostislav


USA: Předvolební utkání přituhuje

26.5.2016

Již dochází k nevyhnutelnému: nikoliv nad Tatrou, ale nad Washingtonem se blýská, hromy divo bijú. Na intenzitě přidala i katastrofa egyptského airbusu za letu z Paříže do Káhiry, příčiny ještě nevysvětleny, pravděpodobnost islámského zásahu jistěže pravděpodobná

Značně se ozval Donald Trump a neméně explozivní konkurentka Hillary Clintonová rozjela mohutnou protitrumpovskou, zejména televizní kanonádu. Prozatímní výlohy ofenzivy se odhadují v již dosažené výši 120 milionů, s údajnou předpovědí o dvou miliardách. Tolik odhaduje Dick Morris, někdejší blízký poradce, spolupracovník Billa (Williama Jeffersona) Clintona, bývalého prezidenta a stále setrvávajícího manžela jím velmi šálené celoživotní družky Hillary, již mnoho let usilující bažitelky po dosažení prezidentského úřadu jako první ženy v historii její rodné země. (Dick Morris Reports - subscribers@dickmorris.com, s datem 21.května 2016.)

Týž den, ve zdroji Townhall, se již objevila protikanonáda s názvem „5 Reasons Hillary Clinton Isn’t Fit To Be President“ - o pěti důvodech, proč tato osoba, jakkoliv ženská, a tudíž politicky zcela korektní, nicméně postrádá kvalifikace k výkonu funkce, po níž tolik dychtí.

Jako autor tak zásadního obvinění je uveden John Hawkins, jméno nikoliv zcela neznámé. Chvíli však trvalo zjistit jeho věrohodnou identitu. Wikipedia totiž poskytuje informace o deseti Hawkinsech: jeden veřejný činitel, dva autoři, tři hudebníci a čtyři tvorové s jinačí orientací. Určitě tím správným nemůže být admirál sir John Hawkins, významný námořní válečník ve století šestnáctém.

Tím správným Hawkinsem byl zjištěn publicista relativně nedávný (narozen 1972), s reputací „conservative blogger and columnist“. Už jsem od něho ledacos mně sympatického četl. Obsah jeho argumentace se nijak nelišil od mých dřívějších nevlídných komentářů týkajících se této dřívější první dámy Ameriky. Autor začíná odstavcem plným podivu, jak vůbec bylo možné, že v národě s odhadovaným počtem 320 milionů obyvatel by se oficiálním kandidátem na nejvyšší úřad v zemi měla stát právě ona.

Byla zvolena do senátu reprezentovat stát New York, s nímž neměla nic společného. Pokládá se za primární bojovnici za všechny ženy celého světa, takže jsou statisticky neporazitelnou početní většinou všeho lidstva trpící sexismem, pod jhem žlázami posedlých mužských agresorů. Tyto nespravedlnosti jaksi ale nejsou v rozporu s praktikami nadace Clintonových, neposkytujících svému ženskému personálu rovnocenné mzdy. Hillary, celoživotní manželka partnera proslulého svým nepokojným poklopcem, se velice angažovala v tuctech případů žen nijak šetrně jím postižených jeho pozorností je umlčet a ne všechny se podřídily.

Nyní v probíhající ofenzivě s výpomocí přispěchaly mediální zdroje s kdysi solidní reputací jako The New York Times, které ve svých interview s ženami s jejich někdejším víc než zaměstnaneckým vztahem k Donaldu Trumpovi, a výsledek svého žurnalistického úsilí překroutily způsobem připomínajícím výkony Rudého práva z let padesátých.

- - -

Teď tedy těch pět důvodů, Hawkinsem prezentovaných. Jako první uvádí odpovědnost Hillary za smrt čtyř Američanů v Libyi, jeden z nich americký velvyslanec Chris Stevens. V té době Hillary byla ministryní zahraničních věcí (State Department). Ochrana, bezpečípříslušníkůdiplomatického sboru, spadá do rezortu její odpovědnosti. Víc než 600 (šest set) požadavků o posílení bezpečnosti a v poslední řadě i snadno dosažitelné evakuace ohrožených ignorováno bylo.

Výsledek známe: čtyři mrtvoly, tělo zabitého velvyslance vláčeno ulicemi. Načež Hillary přeživším rodinným příslušníkům tváří v tvář přednesla lživou verzi tragické události, zatímco o skutečných okolnostech onoho zabití dobře věděla a ve svých důvěrných kruzích se nijak netajila. Obtížně zapomenutelný je její notně popuzený výbuch nevole před vyšetřujícím výborem kongresu, ve smyslu, co že by teď ex post facto mělo záležet na tom, co se v Benghází doopravdy stalo.

Politici nejen američtí neuchvacují svět svou dokonalou pravdomluvností. Například senátor Richard Blumenthal ze státu Connecticut, během svého úsilí být zvolen, tuze zdůrazňoval své heroické výkony na bojišti ve Vietnamu. Jenže on nikdy ve Vietnamu nebyl. Lež jako věž a místo aby taková nehoráznost promptně ukončila jeho kariéru, lhář se otřepal, jeho podpůrci mu prominuli, takže nyní senátoruje se vší autoritou svého úřadu. Hillary za osm roků pobytu v Bílém domě jako první dáma státu, následováno jejím senátorství, pak dokonce Obamou povýšená na ministryni zahraničních věcí, dosaženo bylo jejího přesvědčení o vlastní nezranitelnosti. Jako obhájkyně všech žen - tolik přece zranitelného plemena - se mohla bez zábran pustit do trestních opatření proti ženám, které si troufly ozvat se proti nevítaným iniciativám prezidentského dychtivce s obtížně zvládnutelnými pudy.

Hillary pociťovala potřebu tvrdit, že své křestní jméno získala jako poctu siru Edmundovi Hillarymu za jeho výkon zdolání nejvyšší hory světa, k němuž ale došlo teprve za šest let po zrození této jmenovkyně. Proslulými se stalo její pábení v souvislosti s jejím při několika příležitostech opakovaným tvrzením, že ona chrabrá ministryně byla cílem ostrostřelců v Bosně, jímž ovšem vůbec nebyla.

Hawkins není tím jediným odvážlivcem, který tvrdí, že tato dáma patří do kriminálu, k čemuž ale nedojde zásluhou Baracka Husseina Obamy za její porušení zákona o zneužití komunikace (private email server), ohrožení státních tajemství,což přivedlo za mřížeosobnosti podstatně míň se provinivší.

She is utterly corrupt“ - je totálně zkorumpovaná, tvrdí nejen tento Hawkins. Bývalá první dáma této bývalé supervelmoci má výtečný důvod volby vyhrát. Určitě to pak bude větší rozdíl mezi pobytem v Bílém domě nebo za mřížemi málo pohostinné šatlavy.

Například za prezidentování svého manžela Hillary obdržela úplatek ve výši 100.000 dolarů v souvislosti s investicí pouhého jednoho tisíce dolarů ve spekulaci (tzv. cattle futures market), kde pravděpodobnost takového výsledku byla jedna k 31 trilionům. Obtížně zapomenutelné je její tvrzení, že se rozloučila s Bílým domem jako nemajetná chudinka zcela bez haléře. Netrvalo dlouho, když došlo k odhalení jejího stomilionového dolarového obohacení. Mám tady před sebou seznam jejích přednášek, standardních projevů v období 2013-2015, je jich něco kolem jednoho sta, za přečtení takového textu odměna čtvrt až půl milionu dolarů. Celkem inkasovala 21 667 000 dolarů. Zájemce nechť znásobí 24krát a bude to mít v korunách. Což by vyšlo na víc než půl miliardy peněz. Mám rovněž k dispozici seznam příjmů za takové opakované přednášení jejím manželem Billem, jenž si účtoval ještě víc.

V době Clintonova prezidentování docházelo k prodeji zbraní v hodnotě 165 miliard USD dvaceti vládám ochotným přispět na konto nadace Clinton Foundation. State Department schvaloval smlouvy takového druhu ve prospěch značně nedemokratických režimů.

Znamenitě informativní zdroj uzavírá s ujištěním, že v těchto zbývajících měsících Obamova prezidentování Hillary za své veškeré počínání vyšetřována nebude, natož aby zbytek svého života zaslouženě strávila v ponuré vězeňské kobce.

Inu, nechme se třeba překvapit.

PROZATÍM KONEC

Neoficiální stránky Oty Ulče