16.4.2024 | Svátek má Irena


USA: Hillary Clinton s doporučenim každému nepřiteli

19.1.2016

V jednom z předchozích textů jsem neodolal zabývat se americkou zvláštností, a sice eufemismy rozmělňovat počínání své či někoho jiného, umně přetvářet nehoráznosti v cosi přijatelného, téměř chvalitebného.

Barack Hussein Obama ve svém proslulém velebícím projevu v Káhiře, s poskytováním omluv za americké hanebnosti, tuze zdůrazňoval arabský přínos veškeré civilizaci, jakkoliv nepříliš viditelný na seznamech Nobelových laureátů. Prezident například tvrdil, že z celkového počtu vězňů na bázi Guantánamo, jichž je dosud 653, jen handful (“hrstka“) se vrátila do vedoucích teroristických funkcí, mezi nimi také Bakr al-Baghdadi, nejvyšší velitel ISIS. Tato pouhá hrstka 186 propuštěnců. Prezentování reality v takové podobě ale vůbec není žádná lež, však oficiální mediální prostředky mají v zásobě aspoň tucet vhodných eufemismů - deceiving, dissembling, misleading, taková vylepšení.

Titul velmistra či spíš velmistryně si zaslouží osobnost s jménem Hillary Rodham Clinton, momentálně s ambicí se stát prezidentkou americké federace s písmeny USA. Její schopnost ignorovat realitu světa začíná již jejím nepříliš dívčím jménem Hillary, jehož se jí dostalo k poctě legendárního novozélanského horolezce: Edmund Percifal Hillary (1919-2008). Ten jako zcela první v historii zdolal Mount Everest, nejvyšší horu na světě. Vlivný časopis Time ho jmenoval jednou ze 100 nejvlivnějších osobností 20. století. Hrdinný výkon byl docílen v roce 1953, což údajně přimělo v roce 1947 narozenou Hillary, že se z ní stala Hillary.

Ledacos pozoruhodného následovalo. The National Laws Journal ji jmenoval mezi nejvlivnějšími americkými právníky, zásluhou svého manžela Williama Jeffersona Clintona, bývalého prezidenta s tuze nepokojným poklopcem, byla i první dámou státu a v současné době uchazečkou o znovunastěhování do Bílého domu v té naprosto nejvyšší možné funkci.

O takový triumf před osmi lety neúspěšně usilovala a její přemožitel Obama ji povýšil do významné funkce (State Department, ministryně zahraničních věcí). Během válečného chaosu na Balkáně světová media zaznamenala její interview po přistání v Bosně. Tam se stala cílem ostrostřelců, jenže žádný se nestrefil. Trefit se nemohl, poněvadž příležitost k úspěšnému zásahu umožněna nebyla, Hillary si drama vymyslela. V době fiktivního nebezpečí dotyčná potenciální oběť byla kdesi jinde na recepci, kde vybuchovaly pouze špunty šampaňského.

Kdosi se posléze osmělil přeptat na takovou discrepancy, na což otázaná posloužila vysvětením, že původně po nebezpečném letu a jeho přistání byla unavena, což vedlo k onomu přeřeknutí (she misspoke). Ta se mohou podstatně lišit, jak potvrzuje stařičké židovské nedorozumění mezi obřezáním a vyřezáním, s předpokládanými neblahými důsledky. Hillary se sice mohla vymlouvat na původní únavu, která jí bránila rozlišovat mezi ostrostřelbou a šampaňským, jenže totéž nerozlišování mezi obřezáním a vykleštěním několikrát opakovala.

- - -

Když Clinton s chotí museli Bílý dům opustit, Hillary oznámila národu, že odcházejí jako naprostí nuzáci, bez haléře v kapse.Takové ujišťování nemělo vůbec nic společného se skutečností. Takoví nuzáci s prázdnými kapsami si právě pořídili náramnou residenci ve státě New Yorku na luxusní adrese s indiánským jménem Chappaqva.

Mám tu po ruce tuze zajímavou brožuru „Hillary Rodham Clinton: A History of Scandal, Corruption and Cronyism“, stran 29, vydavatel Liberty Guard, P.O. Box 96292, Washington,DC 20090-6292. Obsahuje šestnáct témat, každé s mnohanásobným kriminálním dopadem, k němuž v případě tohoto pozoruhodného manželského páru ani jednou nedošlo:

Zneužití federálního daňového úřadu IRS - Internal Revenue Service - k zásahu proti jednotlivcům a organizacím z hlediska Clintonových zájmů nepříjemně si počínajícím. Mezi nimi i mnohé ženy, které si troufly zaprotestovat proti aktům znásilnění bývalým prezidentem, náruživým dobyvatelem. Hillary tyto žalobkyně zatratila jako nástroj mohutné pravicové konspirace.

Poskytnutí výjimek ze zákazu dodávek high tehnology do Číny, a to za příspěvek 5 milionů dolarů do 1996 Clinton-Gore pokladny.

Hillary zásluhou správných konexí z investic na plodinové burze (cattle futures) si během devíti měsíců pomohla k dosažení stonásobného zisku (záležitost známá jako Cattlegate).

Pronajímání Lincolnovy ložnice 800 zájemcům, to s privátním výdělkem Clintonů ve výši 5,4 milionů dolarů. Bílý dům nepatřil Clintonům, je to majetek amerického národa.

Tzv. Whitewater scandal v roce 1996 vedl k vyšetřování činnosti Hillary v advokátní Rose Law Firm, z níž k údajnému nenalezení 115 stran dokladů se ztratilo vyúčtování (billing records), které ale v Bílém domě posléze postřehl tamější zaměstnanec.

O největší výkony bývalého údajného chudáka se zasluhuje bývalý prezident. Před 15 lety končil v této vrcholné funkci a od té doby si pomohl ke 150 milionů dolarů. V rozmezí let 2001 a 2012 učinil 13 projevů, v němž za každý inkasoval půl milion dolarů. Jak by takové ocenění vypadalo v korunách? Prozatímní výměnný kurs se pohybuje kolem 1 dolar - 25 korun. Hodina má 60 minut, takže Clintonovi jedno vystoupení vyšlo na 12,5 milionů korun. Neodvažuji se dál přepočítávat na každou vteřinu, na kolik korunek by ta přišla.

- - -

Za zcela nejzávažnější lze pokládat dvě provinění. Jedním je případ Benghazi, Libye, kde 11. září 2012 ztratili svůj život čtyři Američané včetně velvyslance Christophera Stevense při teroristickém útoku na tamější konzulát. Bezpečnost diplomatických prostor je v odpovědnosti State Departmentu, tehdy vedeném nynější prezidentskou uchazečkou. Dva dny po útoku Hillary, dostatečně obeznámená se skutečností tragédie, vydala opakované oficiální prohlášení, že odpovědnost nebyla se skutečnýmí teroristy (což ohrožovalo Obamovo znovuzvolení v nadcházejících pár týdnech), ale s jakýmsi anti-islámským videem, které nikdo neviděl. Vyšetřovací výbor Kongresu se záležitostí zabýval - a činnost stále pokračuje. Americká veřejnost je důkladně obeznámena s jeho průběhem a nyní již s jejími proslulými slovy „What difference does it make!“ ve smyslu „Jaký je v tom rozdíl, co na tom záleží, proč a jak k tomu došlo“. Nedovedu si představit, že v normálně fungujícím státu po takové nehoráznosti by politická kariéra ještě nebyla stoprocentně pohřbena. Takové to tady ale je, však teď zůstává tou nejnaděnější kandidátkou Demokratické strany, uchazečkou o zvolení prezidentkou - takový bezprecedentní výkon.

Druhým proviněním této ex-ministryně je zneužití úřední tajné korespondence, což je prohřešek, vážné porušení zákona, které vedlo ke konci kariér významných osobností včetně dekorovaných generálů.

Hillary, dosud pramálo dotčena, kličkuje, federální vyšetřovací bureau FBI před pár dny opakovalo své rozhodnutí, že bude pokračovat ve svém úsilí pořádně zasáhnout. Jenže FBI není zcela autonomní útvar, vyšší složkou je DOJ - Departnent of Justice,jemuž velí Attorney General, černoška, kterou prosadil Obama, aby uplatňovala své porozumění spravedlnosti.

KONEC

Neoficiální stránky Oty Ulče