19.6.2018 | Svátek má Leoš


UDÁLOSTI: Drobné poznámky

28.7.2014

Ministr vnitra Chovanec předložil k připomínkám návrh zákona, podle něhož by straně, která nedodá na každé své kandidátce třetinu žen, byl o 30 % snížen každoroční příspěvek za získaný mandát. Dovedu si představit, že na územích ukořistěných Osmanskou říší platilo kdysi takové opatření, že když město nebo župa nedodala předepsanou kvótu dívek do sultánova harému, byly jí drasticky zvýšeny daně. Tohle mi připadá poněkud obdobné, samozřejmě jen vzdáleně (kritéria pro výběr tentokrát určitě nebudou tak přísná). Pokud ta analogie platí, možná by měl ministr Chovanec nosit turban. Nechápu, jak se může dospělá politická strana, která se chlubí víc než stoletou tradicí, zabývat takovými kravinami.

Bohuslav Sobotka se vypjal k velkému výkonu: ČSSD spolu s KDU-ČSL, demokratickou opozicí a ANO zamítla žádost KSČM a Úsvitu na svolání mimořádné schůze PS, kde se vláda měla zodpovídat z toho, zda při vydávání církevního majetku postupuje podle práva. Komunisté a okamurovci se chystali různými buzeračními „kontrolními opatřeními“ vydávání majetku církvím maximálně zkomplikovat. Ve zdůvodnění zamítavého postoje k jejich návrhu na mimořádnou schůzi premiér prohlásil: „Tehdejší vládní koalice si ten návrh zákona prosadila proti vůli opozice, ten zákon prošel i testem ústavnosti z hlediska stížnosti k Ústavnímu soudu, která byla podána, a v tuto chvíli vláda České republiky odpovídá za dodržování zákonů v souvislosti s realizací zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Do té doby, než zákon bude změněn, je potřeba, abychom tento zákon respektovali, tak jako i jiné zákony České republiky.“ Vyjádření má ovšem jednu vadu na kráse, totiž tu, že je zarámováno do ideologie tzv. paroubkismu, jehož hlavní zásadou je: až se zmocníme vlády, všechno zrušíme. Ale aspoň stanoví: dokud to nezrušíme, tak to pořád ještě platí. Ve státě, v němž změna vlády neznamená vždycky a nutně taky změnu režimu, by se s něčím, co znamená porušení právní kontinuity, byť i „legální“ cestou, mělo zacházet velmi opatrně.

Zrušení poplatků za pobyt v nemocnici, které se podařilo (trochu nechtěně) prosadit ČSSD v revolučním boji se zrádnou pravicí během Velké protikorupční revoluce, nese první plody. Podle toho, co píší v Babišově Mladé frontě Dnes, české rodiny odkládají své prakticky již nepoužitelné starší příslušníky do „eldéenek“. Mezi personálem nemocnic vznikla panika, nemají na to kapacity ani peníze. Děje se tak hlavně v létě, když „Češi“ houfně odjíždějí na dovolenou do Chorvatska, Řecka a na Mallorku. Po návratu z dovolené si odložené vyzvednou, když mají kliku, čeká je už jen urnička. Píšu o tom s jistou hořkostí, patřím k těm, co byli v posledních revolučních změnách poraženi: je mi totiž 74 let a obávám se, že se do budoucna podobnému osudu taky nevyhnu.

V MFD vyšel odporný, štvavý a krajně nevěcný článek Lucie Suché o Maďarsku. Ne že by Orbánův režim neměl problémy, ale ty jsou zcela srovnatelné s tím babišovsko-zemanovským, jehož štafáží je mj. MfD. Mne ale hlavně zajímá, co na to další kůň Babišova dvouspřeží, Lidové noviny, a jmenovitě István Léko.

Další události komentovány na www.bohumildolezal.cz
Publikováno s laskavým svolením autora.Diskuse


Z. Švrček
11:42
28.7.2014

J. Kulheim
9:23
28.7.2014

J. Kratochvíl
10:45
28.7.2014

J. Kratochvíl
11:04
28.7.2014

O. Prochazka
20:27
28.7.2014

L. Hrušková
7:22
29.7.2014

J. Kratochvíl
9:21
29.7.2014

O. Prochazka
20:27
28.7.2014

J. Kratochvíl
13:55
28.7.2014

P. Čech
7:40
28.7.2014

A. Bocek
7:18
28.7.2014

počet příspěvků: 25, poslední 29.7.2014 09:21

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.