Neviditelný pes

BIG BEN: Zamrzlí liberální demokraté

19.12.2018

Čeští liberální demokraté (eufemisticky též přezdívaní sluníčkáři, vítači či pražská kavárna) sice rádi říkají, že patříme na Západ, ale stále v něm nežijí. Zmrzli někde uprostřed cesty a do skutečného (na rozdíl od vysněného) Západu nikdy nevstoupili...

Kdyby do něho vstoupili, prožívali by jeho osud s ním, přestali by jej vnímat jakoby z povzdálí růžovými brýlemi a neohlíželi by se pořád zadním zrcátkem, co dělá Východ, jímž jsou tak posedlí, až působí dojmem, že se jim po něm stýská.

Bojí se do osudu Západu vnořit, protože podvědomě cítí, že tam na ně čeká prozření z bezobláčkového snu, k němuž se domnívali směřovat, když sevření Východu povolilo. Nemohli by si nevšimnout bolestí, jaké duševně ochořelý Západ prožívá v sebeničivých křečích pramenících z téže ideologie, která zdevastovala Východ a teď v jiné podobě hrozí zničit Západ. A pokoušeli by se jej před ní chránit. S vědomím, že „jej“ znamená už i „nás“.

Vnímali by, že tato ideologie je o to nebezpečnější, že si ukradla jejich milovanou terminologii a lživě si říká liberální a demokratická. Vnímali by také, že toto ohrožení je akutní, jasné a přítomné, čili jak praví anglosaská obranná terminologie, „clear and present danger“.

Ignorance (jinak se tento stav mysli nazvat nedá) není ledajaká obyčejná neinformovanost, nýbrž úmyslný, aktivní, vytrvalý a vášnivý odpor k informovanosti. Tedy k takové informovanosti, jaká by mohla narušit zavedenou víru, zafixované nastavení mysli, obraz světa k naší pohodě.

Historie na to má znamenitou definici: Bojování včerejších válek zaviňující nepřipravenost na války dnešní. Ten odpor k informovanosti je motivován strachem, že kdybychom se informovali, mohli bychom začít myslet jinak a někdo by nám mohl přilepit nálepku extrémismu, xenofobie, rasismu a fašismu.

Vypátrali jsme nepřítele a on je my

Kdybychom si onoho podvědomě obávaného „někoho“ troufli identifikovat, objevili bychom toho, kdo proti nám vede tu dnešní válku. Nacházeli bychom jej částečně ve veřejných institucích, kam pronikl po půl století neomarxistického „pomalého pochodu institucemi“, částečně ve vlastních řadách. „Vypátrali jsme nepřítele a on je my,“ jak praví citát ze slavného comicsu Pogo.

Tak můžeme téměř přesně, snadno a spolehlivě identifikovat všechny nepřátele naší civilizace. Je jimi každý, kdo má tu drzost nás (nás!) nazvat extrémisty. A je jimi tudíž také každý z nás, kdo bez velkého rozmyslu a hmatatelných důkazů extrémistickou nálepkou obdařuje druhé. Jste-li někým z těchto, a záleží-li vám skutečně na přežití civilizace, je čas se probudit a přestat obviňovat nevinné a začít identifikovat viníky.

Tento seriál se vám k tomu snaží pomoci tím, že vás zve konečně vstoupit „do Západu“ a žít jeho skutečný život. Dělá to s trochu větší informovaností, s hlubokou láskou k jeho civilizaci a obavou o její osud. A s prosbou o vaši pomoc.

Na ověření vaší informovanosti (nebo ignorance) si spolu dejme malou anketu.

V jaké zemi byl nedávno během necelých pěti hodin zatčen, odsouzen bez obhájce a uvězněn člověk podávající internetové zprávy o násilnických gangsterech prznících tisíce nezletilých dívek, jejichž osud zůstával dvacet let utajován úřady, které o něm věděly?

V jaké zemi byl z rasismu obviněn otec protestující proti školnímu domácímu úkolu nutícímu žáky popisovat, „proč přestupuji na islám“?

V jaké zemi byl ministr zahraničí, který si zavtipkoval, že ženy v burkách vypadají jako poštovní schránka, označen za rasistu, navržen na vyloučení ze strany a doporučen na školení diverzity?

Jaká země odmítla udělit azyl křesťance vezněné osm let za údajnou urážku islámu dodnes v ohrožení života, z obav, že by to rozzlobilo muslimy?

V jaké zemi byl za slaninový sendvič pohozený u vchodu do mešity odsouzen „pravicový extrémista“ na 12 měsíců vězení, v němž po 6 měsících záhadně zemřel?

V jaké zemi je něco takového vůbec možné?

V jaké zemi v současné době nejpopulárnější stranu do nejvyšších míst ovládá antisemitismus do té míry, že 45 jejích funkcionářů je terčem policejního šetření z trestného činu?

V jaké zemi muslimský starosta hlavního města zakázal reklamy na dámské prádlo a plavky, čili zobrazující nedostatečně zahalené ženy?

V jaké zemi tentýž starosta zavedl tisicíhlavou policejní jednotku na odhalování a stíhání internetových „projevů nenávisti“, která vyšetřuje několik tisíc lidí ročně?

V jaké zemi muslimský starosta jiného města zahajuje zasedání rady modlitbou z koránu?

V jaké zemi po téměř smrtelném útoku na (neozbrojené) policisty dostává policie rozkaz potenciálně násilné zločince nestíhat?

V jaké zemi po smrtelném útoku na vojáka dostala armáda rozkaz nechodit na veřejnost v uniformě?

V jaké zemi vedení skautek do svých řad přijímá kluky, kteří se prohlásí za holky?

V jaké zemi jsou trestáni rodiče bránící svým dětem ve změně pohlaví?

V jaké zemi univerzity vyřazují z osnov a odstraňují se stěn autory, v jejichž dílech nebo osobních životech se projevují známky bělošské nadřazenosti, imperialismu, nebo mužského šovinismu?

V jaké zemi? Východní? Nebo západní?

Převzato z https://prima.iprima.cz/komentare

Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE.



zpět na článek