Neviditelný pes

SVĚT: Nejposlednější málo užitečné iniciativy

20.3.2018

Teď koncem února 2018 se svět dozvěděl o hlasování v jihoafrickém parlamentě, s výsledkem 241 proti 83 hlasům o vyvlastnění bělošských farmářů, vesměs potomků původních pionýrů, do té doby prázdných, nikým neosídlených, natož úspěšně kultivovaných končin. Však to byli potomci prvních evropských, zejména holandských pionýrů před víc než dvěma stoletími - v polovině sedmnáctého století, dřív než se tam začali objevovat příslušníci všelijakých černošských kmenů. - Zulové, Sothové, další podobní. Tak teď ale vznikla ponurá alternativa opakování zimbabwské neboli dřívější zkušenosti Jižní Rhodésie, bývalého obilního zásobitele důkladné části celého kontinentu: nynější Zimbabwe se proměnila v důkladný hladomor.

O takový druh pokroku usilují hodně radikální předáci jako Julius Malema, prosazující nirvánu s heslem „Kill the Boer“ - zabít bělocha. Ano, tyto schopné užitečné farmáře zabít nebo aspoň vyhnat. Nynější situace v oné končině: obyvatel všeho všudy 50 milionů, z nichž ta bělošské menšina dosahuje pouhých 10 procent obyvatelstva. Kromě těchto potomků z evropského kontinentu, s nímž je nyní nespojuje ani společný jazyk, tam též žije jeden milion potomků z Asie, zejména Indové a Číňané, značné to pilíře tamější podnikatelské třídy.

- - -

Nyní tedy máme rok 2018, pro český národ končící pověstnou historickou osmičkou. O podivnou, jakoby socialistickou budoucnost značně usiluje náš někdejší blízký soused George Soros, nynější dolarový multimiliardář, někdejší běženec, prchající před komunismem. Nynější, kromě jiných funkcí i předseda organizace s názvem „Ready for Hillary“ - jedině ona s legitimním nárokem zasednout jako hlava státu, stále v mnohých končinách světa pokládaného za přežitek jakési superpower.

Soros poskytuje mnohé miliony peněz k financování, které změní svět, pro začátek zejména ten evropský. Na programu je odstranění hranice - Open Borders - a k tomu i Illegal Immigration - s cílem docílit „Permanent Progressive Majority“. Součástí takového programu bude i prosazování amnestie pro vetřelce do jakékoliv cizí končiny, se současným oprávněním takových živlů najednou jakoby s občanským pověřením hlasovat v takovém státu a zakázat komukoliv, aby si troufl zjišťovat takové oprávnění. Dosažení takového cíle bude ovšem předcházet odstranění Donalda Trumpa, nynějšího nájemníka Bílého domu.

Special counsel Robert Mueller jako„zvláštní vyšetřovatel“ nyní v únoru takto zažaloval třináct ruských občanů pro nekalou činnost ovlivnit průběh amerických prezidentských voleb - doslova „accused of violating US criminal laws in order to interfere with US elections and political processes“. Takové požadavky jsou obsaženy v dokumentu o rozsahu 37 stran. Těchto třináct obviněných se provinilo nakupováním politického reklamního prostoru v příslušných publikacích, též organizováním politických shromáždění, protestů, všelijakých dalších aktivit.

Takové a ještě další podobné hříchy. Rod Rosenstein, zástupce generálního prokurátora (Deputy Attorney General) tuto žalobu z ministerského centra oficiálně oznámil: „Oni se snaží podvrátit veřejnou důvěru v demokracii. My nesmíme dovolit, aby se jim takový záměr zdařil,“ toť Rosensteinova slova.

Leckdo se již ozval, včetně Sarah Huckabee Sandersové, tiskové mluvčí prezidenta Trumpa. S chutí sleduji její setkání s novináři, nezřídka v roli dravců dychtících ji roztrhat na kusy, a ono se jim to vůbec nedaří. Tato mluvčí Huckabee je znamenitě inteligentní dcera bývalého guvernéra státu Arkansasu, rovněž předchozího zájemce o prezidentský úřad.

- - -

Vraťme se k začátku onoho důležitého volebního roku 2016: samozřejmě, že nikdo ani do nejposlednějšího okamžiku nepochyboval o Hillaryině volebním vítězství. Pak se tedy stalo, co se stalo. Všechny síly zaangažovány k dokázání, že takový nehorázný, nikým předpokládaný výsledek se uskutečnil. Jak prokázat, že Putin dovedl zaranžovat takový výsledek?

Nic takového ovšem nebylo dokazatelné, vzdor všem snahám vlivných živlů tak učinit. Žalobce Mueller ovšem od samého začátku věděl, že americký požadavek vydání těch třinácti obviněných se rovná absolutní nule. Že by se pak konal proces se stoprocentně nepřítomnými údajnými pachateli?

V minulosti si The New York Times oprávněně zakládaly na své někdejší solidní tradici. Tentokrát se ale prezentovaly s tvrzením, že po víc než tři roky (čili dobu, kdy ještě neexistoval Trumpův zájem o nějaké to prezidentování) se Moskva podílela na nepěkných pletichách. Jak tedy míní Mueller žalovat, když něco takového se přece nemůže povést? I když to ovšem je zločin (felony) pro jakékoliv cizince angažovat se v amerických federálních volbách.

Mnozí mudrci předvídali, že Trumpovi se nepodaří jeden rok udržet v Bílém domě. Solidní Pew Research Center oznamoval, že 62 % zpráv o prvních 60 dnech Trumpa jako prezidenta bylo negativních, v porovnání s 20 % v případě Obamy.

Jenže Trumpovi voliči spoléhali na jeho způsob politického počínání. On rozjel ekonomiku, odstranil spoustu svazujících byrokratických příkazů, už prosadil souhlas Senátu s jmenováním tuctu federálních soudců u odvolací stolice. Dva soudci u Nejvyššího soudu již dosáhli věku přesahujícího 80 roků (Anthony Kennedy a Ruth Bader Ginsburg). Něčím takovým se bude muset fungující prezident zabývat. Před sebou má obtížnou záležitost s immigration reform, welfare reform a v neposlední řadě veledůležitou záležitost national infrastructure investments. V zahraničních záležitostech nelze přehlédnout nejen Trumpův zájem o přestěhování amerického velvyslanectví z dosavadního Tel Avivu do daleko samozřejmějšího historického, hlavního města Jeruzaléma, ale také výtečné počínání hlavní velvyslankyně Nikki Haley a její kurážný postoj proti anti-izraelskému postoji přespříliš vysokého počtu členských států OSN. Trump jednal s odvahou, kterou postrádali jeho předchůdci Clinton, Bush a Obama, jak například prokázali svou neochotou s přesunem ambasády.

Trump se projevil jako jediná osobnost s odvahou zvítězit nad znamenitě financovanou Hillary, velmistryní ve specialitě manipulace s korupcí.

- - -

Zpravidla solidní britský týdeník The Economist ve svém prozatím nejposlednejěším vydání 28. února 2017 uveřejnil podrobný text týkající se oněch třinácti provinilců. Uvádím z nich nejvýznamnějšího, s použitím britského slabikování - Yevgeniy Prigoshin, s pověstí ruského byznysmana, známého jako „Putin’s chef“, kontrolující tři společnosti, mezi nimi Internet Research Agency s centrem v bývalém Leningradu. Velice se údajně zasloužil o nízkou volební účast černošských voličů, jakož i muslimů v posledních amerických prezidentských volbách. Účelem bylo oslabit západní demokracie a podpořit vzájemné rozpory ve veřejnosti.

Nejde ovšem jen o zájmy ruské, ale i o čínské. Pekingu se již podařilo zajistit si jednu zahraniční námořní bázi, jíž se stala bývalá francouzská tropická kolonie Djibuti.

Zřetelně závažnějším ovšem zbývá pronikání muslimského vlivu do evropského světa. Leckde se to už stává stále obtížněji zvládnutelnou záležitostí. Takovému ohrožení dosud nepropadá naše rodná země. Zahraniční zdroje Miloši Zemanovi vesměs víc přisuzují sympatie proruské, proputinovské.

Při uvážení se situací s miliony neasimilovatelných vetřelců v Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Nizozemsku, Skandinávii, evropský kontinent se bude muset potýkat s důkladně obtížným řešením.

KONEC



zpět na článek