Neviditelný pes

USA: Amerika se už fakt zbláznila?

30.10.2017

V USA se situace vrací do „normálu“. Donald Trump zůstává stálým terčem útoků médií a v médiích je teď v kurzu kauza „me too“, tj. aféra dnes již bývalého vládce Hollywoodu Harvey Weinsteina.

Sexuální skandál Harvey Weinsteina již plní nějaký ten pátek anglo-americká média. Velká skupina hereček „našla odvahu“ a obvinila někdejšího mága Hollywoodu ze sexuálního obtěžování. Internetem se pak začalo šířit hnutí „me too“ – já také, kde se postižené ženy sexuálně obtěžované muži „vyznávají“ ze svých zkušeností. K tomuto hnutí se připojila dokonce i Monica Lewinská. Ta měla v době, kdy prezidentský úřad vykonával Bill Clinton, sexuální poměr s prezidentem. Clinton byl kvůli tomu vyšetřován a hrozil mu i impeachment.

Právě v této mediální hysterii - jak jinak nazvat výpovědi dospělých žen, které dnes popisují „hrůzostrašné“ zážitky o svých stycích s vládcem Hollywoodu, který jim za postel nabízel uplatnění ve filmu – se ozývají i další „postižené“. Je naproti tomu zajímavé, že se média málo věnují těm ženám, které návrhy Weinsteina odmítly.

Nyní se na tapetu sexuálního obtěžovače dostal i bývalý prezident H. G. W. Bush, kterému je dnes přes devadesát let.

V nyní již smazaném příspěvku na Instagramu herečka Heather Lindová tvrdí, že se po zhlédnutí fotografie Bushe staršího podávajícího si ruku s bývalým prezidentem Barackem Obamou rozhodla podělit o svůj zážitek.

Když jsem měla šanci potkat se s George H. W. Bushem před čtyřmi roky na úvod jedné televizní show, v níž jsem účinkovala, on (Bush) mě sexuálně obtěžoval, když jsem s ním pózovala fotografům. Netřásl mi rukou. Objal mě zezadu, když seděl na kolečkovém křesle a po druhé straně měl svou ženu Barbaru Bushovou. Řekl mi nějaký oplzlý vtip a opět se mě dotknul.

gender-bush

Poté byla na sociálních sítích uveřejněna jménem bývalého prezidenta omluva, pokud se jeho chování někoho dotklo.

Pak není příliš nutné dumat nad tím, proč v USA přímo kvete genderová rovnost do takových detailů, že se ženám nedává přednost a malé děti jsou vychovávány v „genderové neutralitě“. Tím se právě chlubí některé herečky a zpěvačky a znamená to, že chlapeček jako mimino nemá kočárek v modrém a nejsou mu „vnucovány“ pro nás klukovské hračky a u děvčátek podobně.

Nedivím se, když si někteří Američané hledají partnerky v Evropě, kam ještě genderové běsnění nedorazilo plnou silou.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz



zpět na článek