Neviditelný pes

KANADA: Ideální pachatel

3.2.2017

Vražda muslimů v quebecké mešitě byla spáchána mladým bělochem. Podle sdělení z okolí vraha byl vrah „šprt“, obdivovatel Donalda Trumpa a Marine Le Penové. Vidíte, kam to vede - našeptávají média.

Kanadský premiér Justin Trudeau označil čin za teroristický útok na muslimy, jako terorismus ho vyšetřuje i policie. Informace, které se objevily o pachateli mnohonásobné vraždy, o něm hovoří jako o „uzavřeném“ a „bezproblémovém“, spolužáci ho charakterizovali jako „typického neoblíbeného šprta“ a jako „proizraelského a protiimigrantského obdivovatele Trumpa“.

Bez ohledu na další vyšetřování tohoto případu je zřejmé, že média nad pachatelem vícenásobné vraždy vynesla svůj rozsudek. Zejména zpráva o tom, jak vraha charakterizovali jeho spolužáci, je vysoce toxická. Pod obecným termínem „spolužáci“ se mohou skrývat i informace JPP (jedna paní povídala).

Podívejme se však na situaci z pohledu radikálních palestinských teroristů, kteří v uplynulých měsících na území Izraele spáchali desítky zločinů a vražd. Ačkoli je palestinský terorismus dlouhodobý, přesto se světové společenství v OSN neustále naváží do Státu Izrael a jde „na ruku“ palestinskému terorismu. Nedávno byla v Radě bezpečnosti díky hlasům Ruska, Číny, Velké Británie, Francie a dalších členů RB schválena protiizraelská rezoluce, protože Barack Obama nařídil nepoužít právo veta. Hlasování našlo velkou odezvu v teroristické organizaci Hamás, která výsledek hlasování označila za „velký den“. Jaký důvod by tedy Hamás měl k ukončení teroristických akcí proti Státu Izrael, když vidí, že se tato aktivita na půdě OSN vyplácí?

Onen kanadský „neoblíbený šprt“, navíc proizraelský a obdivovatel Trumpa, je téměř ideální pachatel zločinu, protože na něm mohou média podsouvat svým čtenářům příběh o tom, kde končí podporovatelé politiky Donalda Trumpa a Marine Le Penové - vidíte, tato politika vede k vraždění.

Vraždy v Kanadě však dokreslují spíše tristní situaci politiků Západu, kteří bez ohledu na reálné bezpečnostní hrozby popisují situaci jako společný boj křesťanů i muslimů proti netoleranci. V rozmanitosti je naše síla, náboženská tolerance je hodnotou, kterou my, Kanaďané, chováme v srdci,“ uvedl v prohlášení (kanadský premiér).

Musíme se proto vážně ptát, kde se tedy bere vražedný postoj zatčeného kanadského studenta a kdo při jeho výchově selhal. Rodina? Společnost? Ostatně masové vraždění jistého Breivika probíhalo v zemi, kde se klade velký důraz na rovnosti všeho druhu. Možná, že se u kanadského vraha zjistí závažné psychopatické poruchy, které ovlivnily jeho chování. Pak by byla informace o tom, v jaké politiky věří, poněkud zbytečná.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz



zpět na článek