Neviditelný pes

USA: Nárok na vlastní názor

9.8.2016

Takový nárok se ale nevztahuje na vlastní fakta. Takto vyjádřil rozsah svobody slova nyní již nežijící senátor Daniel Patrick Moynihan. Nepohodlná tvrzení tedy nestačí pouze jen ignorovat, zesměšňovat, ale i vyvrátit.

Za několik málo měsíců Barack Hussein Obama přestane být americkým prezidentem. Před mnoha lety v Americe zažádal o přijetí na studia jako zahraniční student, obdržel druh Fulbrightova stipendia, pro něž výlučně kvalifikovali cizí, nikoliv američtí občané. Tudíž později popřel, že by byl cizinec.

Na své původní webové stránce uváděl (27.6.1998), že se narodil v Keni a správnost informace, publikované jeho literární agenturou, pravidelně potvrzoval až do roku 2004, kdy došlo k jeho zvolení do zákonodárného sboru ve státě Illinois.

V únoru 2007 oznámil svou kandidaturu na úřad prezidenta a za necelé dva měsíce poté se již představil s tvrzením, že se narodil na Havaji a svého otce z vysokého vládního úředníka přetvořil v pastevce koz v nuzné keňské vísce. Veřejnosti poskytnuto vysvětlení, že došlo k omylu (“clerical error“), který 17 roků nikdo jaksi nepostřehl, byť přece autoři pravidelně potvrzují pravdivost svých údajů.

Kdyby mě posedlo dychtění stát se v Kongresu ve Washingtonu metařem, musel bych spolu se žádostí dodat všemožnou dokumentaci o svém předchozím životě. Od takových požadavků se ale upustilo v případě zájemce stát se prezidentem, nejmocnějším tvorem na této planetě. Proč asi tak podivné pominutí? Však i opovážlivost vznést takovou otázku čpí zlomyslnou motivací, rasismem, proviněním nejzávažnějším.

Měl jsem příležitost si prohlížet věrohodně vypadající legitimaci vydanou Kolumbijskou univerzitou, mou někdejší alma mater, průkaz s číslem 600962011054355, pod ním větší písmena AA 81, s fotografií Baracka Husseina Obamy, s jménem Barry Soetoro a identifikací FOREIGN STUDENT. Cizinec, adoptován svým nevlastním otcem v Indonésii, narozen v keňském přístavu Mombasa, jak tvrdil až do roku 2004, když s pozměněnými ambicemi se dodatečně narodil v Honolulu na havajských ostrovech.

Nikdo se rovněž neotázal, jak že syn matky bělošky se mohl stát stoprocentním černochem. Taktéž tedy student cizinec se mohl stát prezidentem domorodcem a nikdo, z obavy nařčení rasismem, o předmětné diskrepanci ani nepípl.

Posléze se přece jen ozval magnát Donald Trump, do té doby se v politice přímo neangažující. Nejdůležitějším dokumentem každého občana je jeho rodný list, se zjištěním místa narození. Trump si troufl projevit podiv, proč Obama utratil aspoň milion dolarů svým advokátům, aby takovým pokusům zabránili, a nabídl mu pět milionů dolarů, aby je věnoval svému oblíbenému charitativnímu účelu.

Bílý dům pouze zareagoval zveřejněním nikoliv požadovaného originálu, ale pouze kopií v elektronické podobě. Z iniciativy šerifa Joe Arpaia ze státu Arizona došlo k ustavení pětičlenného vyšetřujícího týmu expertů. Po šest měsíců trvajícím vyšetřování došli k jednomyslnému závěru, že Obamou dodaná listina je forgery - zmanipulovanýpodvod.Došlo k uspořádání tiskové konference, na níž vyšetřovatelé mínili zveřejnit svá zjištění. Všechna media pozvána, ale přítomní žurnalisté nevznesli ani jednu otázku k předloženým důkazům. Tolik tedy k integritě sdělovacích prostředků.

- - -

Nynější předvolební situace: dvě metropole právě absolvovaly čtyřdenní sjezdy s oficiálním jmenováním svého kandidáta. Republikáni Donalda Trumpa (v Clevelandu, stát Ohio), demokraté svou kandidátku Hillary Clintonovou (ve Filadelfii, stát Pennsylvánie). Průběh, atmosféra, zanícení připomínalo průběh na dvou rozdílných, hodně si vzdálených planetách. Napřed se představili republikáni s lamentacemi nad žalostným výsledkem osmi roků Obamova vládnutí, s rekordním zadlužením této oficiálně dosud nejmohutnější supervelmoci, momentálně s většími dluhy, než jaké vznikly za všech předcházejících prezidentů dohromady. Letošní ekonomická situace vykazuje ubohoučký vzrůst jedné desetiny jednoho procenta.Demokraté pár dní poté předložili úplně odlišný scénář, s velebením dosažených výsledků na poli domácím i zahraničním. Nynější de facto válečný stav s islámskými hrdlořezy jako by neexistoval a jejich firma ISIS žádným řečníkem nebyla vyslovena ani jednou.

Vybraná prezidentská kandidátka byla velebena všemi řečníky, nikterak v souladu s nejposlednějšími výsledky průzkumů dosažené popularity. Většina (56 %) respondentů vyjádřila přednost postavit ji před soud. Ještě víc (67 %) vyjádřilo přesvědčení, že tato kandidátka je nedůvěvá, lživá, všeobecně nepoctivá. Vzdor jejímu tvrzení o mohutných úspěších končícího prezidenta Obamy, po němž ona zaslouženě převezme odpovědnost k dalším, jakkoliv málo viditelným triumfům. Tři čtvrtiny (75 %) americké veřejnosti vyjádřilo přesvědčení, že za dosavadního režimu se národ vydal na nesprávnou cestu.

Obama ve svém projevu ve Filadelfii velebil národní diversity. Nezdá se to být příliš uspokojující různojakost. Mezi řečníky se takové poctě též dostalo matce zločince Michaela Browna, který po loupeži a násilí zahynul v pokusu zmocnit se policistovy zbraně. Organizátoři kongresu neposkytli takovou příležitost představit se u mikrofonu rodinným příslušníkům pěti zastřelených policistů.

Veliké pozornosti, do téměř nekonečna opakované, se dostalo mohamedánským rodičům - otec Khizr Khan a matka Ghazala Khan, jejichž syn, v hodnosti amerického armádního kapitána v boji zahynul. Pracovníci medií, z nichž naprostá většina se netají svým nevřelým vztahem k Trumpovi, dychtivě využíjí cokoliv z jeho spontánního slovníku, včetně poznámky, že matka, která ztratila syna, celou dobu na podiu mlčela, což v případě muslimek není nic neobvyklého. A taková prázdná poznámka se stala příčinou obrovského prohřešku - diskreditujícího nejen Trumpa, který prosazuje zákaz vstupu muslimů do USA, ale jakoby zatracovat vše republikánské, s předpokladem pořádného posunu sympatií ve prospěch nijak milované kandidátky Hillary Clintonové.

Z užitečného zdroje Breitbart News, 2.srpna 2016, se dozvídám, že otec zabitého důstojníka (o jehož vztahu k islámu, demokracii, nikde nic známo, zda loajální americký patriot či mnohonásobný vrah typu majora Nidal Hasana z Texasu) má prosperující advokátní firmu a právě se postaral o odstranění své webové stránky z internetu o svém finančním prospěchu z muslimské migrace do USA, čili úkazu, o jehož zákaz Trump usiluje. Advokát Khan je totiž engaged in procurement of EB5 immigration visa and other related integration services.

Takto zařizuje bohatým klientům z muslimských zemí dostat se do Ameriky za podmínek značně čpících korupcí. Tak se například vyjádřil senátor Chuck Grassley, předseda justičního výboru. Tento jurista Khan pěstuje úzké styky se Saúdskou Arábií a Pákistánem a rovněž se uplatňuje jako autor publikující ve prospěch všeobecného prosazování legitimity šaríi, druhu středověkého zákonodárství, které nejen Trump odmítá.

Prezidentská kandidátka Clintonová, s mnoha břemeny na svých bedrech - Benghází, kde bohatě lhala, taktéž v případě elektronické pošty (prozatím naposledy zjištěno v červenci 2016 - „Hillary exchanged top secret emails on her priv...“ podle tvrzení pracovníků tajné služby, fungujících na nebezpečném nepřátelském území, jejichž totožnost byla prozrazena a nejeden jejich život pak ztracen). Momentálně nejposlednější v takovém počínání nynější kandidátky na prezidentství jsou uzavřené dohody o technology transfer do Ruska za značné peníze, též plující do kapes zřetelně hamižné Američanky, s všelijakým zdůvodňováním.

- - -

Každopádně Trump je pokládán za nepohodlnou, až nebezpečnou překážkou v cestě. Obama již reaguje s iniciativou k republikánům v opozičnímu táboru, s víc než náznaky, že bude k všeobecnému prospěchu se ho zbavit. Vysloveny pochybnosti o jeho temperamentu, s hrozivým potenciálem, jehož nutno nejvhodněji deaktivovat. Tak prý se Obama vyjádřil při nedávném setkání s předním vládním představitelem Singapuru.

Příslušní odborníci jsou tázáni na nejvhodnější řešení, již s otázkami, zda Trump by uvažoval o použití nukleární zbraně, a za předpokladu, že by se nějak uřekl, třeba pak by se našel důvod nasadit mu svěrací kazajku.

- - -

Politická levice zcela pravidelně charakterizuje USA jako „sexist, intolerant, xenophobic, homophobic, Islamophobic, racist and bigoted country.“

Proslulý levicový historik Howard Zinn, na otázku, zda Spojené státy vykonaly ve světě víc dobrého nebo špatného, odpověděl slovy „ Pravděpodobně víc špatného.“ Obama v roce 2015 prohlásil, že „rasismus je součástí naší DNA“.

Po vyhrané druhé světové válce a vytvoření NATO bývalý vrchní velitel Dwight Eisenhower prohlásil, že takové společenství by nemělo trvat déle než jedno desetiletí. Již ale jakž takž trvá víc než půl století.

Eisenhower jako president odmítl zasáhnout v roce 1956 do sovětské invaze v Maďarsku.

V roce 1961 J.F. Kennedy odmítl zasáhnout proti budování berlínské zdi.

Stejně tak se zachoval L.B. Johnson v případě sovětské invaze do Československa v roce 1968. Posléze Reagan se nepokusil zabránit sovětské akci proti polské Solidaritě.

Nukleárně nijak naladěný Trump nesouhlasil s naším válečným tažením v Iráku, Afghánistánu, kdekoliv v tamější oblasti. Stejně tak nevidí důvod, proč by Amerika měla ochraňovat Evropu, jejíž většina NATO členstva nedodržuje smluvní závazky svých potřebných výdajů. Rovněž nebude volat do boje k ochraně kterékoliv ze tří baltských republik před jejich pozřením Kremlem do obnovené sovětské náruče.

Pew Center svým průzkumem zjistilo, že téměř polovina americké mládeže vyjadřuje své sympatie ve prospěch socialismu. Nechť stát se o nás postará! Podstatná transformace Ameriky třeba již započala.

KONEC

Neoficiální stránky Oty Ulče



zpět na článek