Neviditelný pes

GLOSA: Spravedlnost nebo politická razie?

26.11.2015

V Rakousku byl v polovině listopadu odsouzen člen malé německé strany Die Freiheit a brilantní řečník Michael Stürzenberger za zločin „nenávistného projevu a znevažování náboženských doktrín“ k pokutě 960 eur a čtyř měsíců podmíněně. Žalobu na něho podala Strana zelených. Jeho trestným činem bylo několik citátů z Voltairea a z bývalého teroristického imáma Nasima Ben Imana, z něhož se mezitím stal odpadlík od islámu. Stürzenberger je pronesl je letos na jaře na shromáždění Pegidy v Grazu.

Voltairův citát zněl takto:

„Korán je nestravitelná kniha, jejíž každá stránka otřásá zdravým lidským rozumem. Učí strachu, nenávisti a pohrdání druhými. Vražda je v něm legitimní prostředek šíření a udržování této ďábelské doktríny. Znevažuje ženy, rozděluje lidi do tříd a žádá krev a ještě víc krve.“

K tomu Sürzenberger přidal:

„Korán je nejhorší kniha na světě.“

Ten ex-imámův citát zněl: „Islám je náboženství, které legitimizuje zabíjení.“ Z čehož Stürzenberger odvodil: „Každý muslim je potenciální terorista.“

Před pár lety byla rovněž v Rakousku odsouzena islamoložka Elisabeth Sabaditsch-Wolff za citát z Koránu dokumentující, že Mohamed se oženil s šestiletou a defloroval ji v devíti, čímž by podle dnešních našich zákonů byl definován jako pedofil. A v jednom z nejabsurdnějších případů soudní perzekuce občanů islamizačním rakouským soudnictvím byl jeden Rakušan odsouzen za jódlování na své vlastní zahradě, které si muslimský soused vyložil jako výsměch islámské modlitbě.

Není znám případ odsouzení muslima za urážky nemuslimů, jimiž se rakouské veřejné projevy hemží. Vše přesně už podle zákonů šaría.

Bude zajímavé sledovat, zda Konvička se svou masokostní moučkou (na niž se u něho určitě nenajde příslušný masokostní mlýn coby doličná zbraň zamýšlené masové vraždy) bude souzen ještě podle zákonů českých nebo už šariátských. A bude-li odsouzen, zda budou stejně souzeni čeští muslimové za už mnohokrát dokumentované nenávistné projevy vůči nemuslimům.



zpět na článek