Neviditelný Pes

GLOSA: Nečasová na iDnes

4.10.2014

Jana Nečasová se stala „celebritou“ a je s ní velký rozhovor na iDnes. Na rozdíl od většiny diskutujících čtenářů se domnívám, že se jedná o vykalkulovanou předvolební aktivitu.

Čtenáři rozhovoru jednoznačně a bez výjimek kritizují zařazení tohoto rozhovoru na iDnes za to, že z Nečasové dělá celebritu. Přitom je to „kriminálnice“ a měla by být zbavena majetku a nastěhována někam mezi nepřizpůsobivé. Nesdílím tento názor. Naopak se domnívám, že se jedná o velmi sofistikovaný předvolební rozhovor s cílem připomenout voličům Nečasovou a Nečase a poškodit v nadcházejících volbách už tak zdecimovanou ODS.

Rozhovor s Janou Nečasovou je mistrovským dílem politické propagandy. Manželka bývalého premiéra ve svém „emotivním“ prohlášení ze srpna oznámila odchod z ODS s tím, že „nechce být „viníkem“ neúspěchu ODS“. To se jí mimochodem podařilo jejími činy.

Rozhovor s ní vychází na iDnes jen týden před volbami do obecních a městských zastupitelstvech a do třetiny senátu. K tomu, aby se uskutečnil, je potřeba někoho, kdo to chce vytisknout (Babišovo mediální impérium), a toho, kdo se rád veřejnosti „předvede“. Očekávají se právě a jenom silně negativní reakce čtenářů. Je to velmi působivě provedená negativní reklama ODS. A Nečasová se právě při svém demonstrativním „odchodu“ z ODS výrazně proti současnému vedení ODS na čele s profesorem Fialou vymezila. Mimo jiné tím, že ODS „nectí presumpci neviny“.

Tento rozhovor má za cíl jenom jedno – připomenout čtenářům kauzu Nečas-Nagyová a utvrdit je v přesvědčení, že ODS je potřeba dále trestat. To se myslím tímto způsobem velmi zdařilo. Před několika měsíci jsem psal o tom, že kauza Nagyová, nyní Nečasová, bude ODS trápit dlouho. ODS pyká za své minulé hříchy a iDnes našlo zdařilý způsob jak to svým čtenářům připomenout.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czzpět na článek