Neviditelný Pes

Další šroub pro parazity

14.2.2019

Sociální demokraté pokládají živnostníky za parazity, takže je celkem logické, že pomáhají Andreji Babišovi utahovat šrouby. Je to věru groteskní podívaná. 

Andrej Babiš veřejně běduje, že je v republice jen deset pokrývačů (tedy těch pánů, co pokrývají střechy), ono jich ve skutečnosti je o čtyři řády víc, ale dost jich není. No a po schválení nového zákona o EET jich ubude, stejně jako instalatérů, elektrikářů a dalších řemeslníků, protože budou mít na krku další buzeraci, papírování, kontroly a hrozbu sankcemi. Ministryně Schillerová slibuje, že nově zakulacené EET přinese 18 miliard korun ročně. Stát hospodaří s částkou v řádu půldruhého bilionu korun. Nějakých osmnáct miliard stačí roztočit ministryně Maláčová dřív, než stačíš vyslovit babiš.

Je zajímavé, že růžová lobby je schopna svolat před sněmovnu demonstraci na podporu tzv. manželství pro všechny (ve čtvrtek toho byla plná televize, jaká že se homosexuálům děje křivda s registrovaným partnerstvím, kdo by to byl před patnácti lety řekl, že?), kdežto řemeslníci dovedou jen makat se zavřenou hubou?

Ono v těch hospodách prošlo EET celkem bezbolestně - všechny, co znám, zdražily minimálně o 20 %, takže na tom vydělaly. Což je finta, kterou asi ti pokrývači nedokážou provést.

Takže odejdou do šedé ekonomiky. Za minulého režimu v ní byli taky, tak proč by ne znovu v novém režimu, ve kterém se komunistická strana stává zvolna vedoucí silou!

Zákon o EET jde do druhého čtení. Na demonstrace a stávky tedy pořád ještě zbývá prostor.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek