Neviditelný Pes

Odchod Jiřího Zimoly

8.11.2018

Rebelující místopředseda sociální demokracie je od středy jen rebelující řadový člen sociální demokracie – rezignoval na svoji funkci a ve svém veřejném vystoupení prohlásil, že nehodlá pohřbívat stranu společně se šíbry a pijavicemi. 

Šíbra, podle svého názoru, jmenoval jen jednoho a i jeho jen nepřímo, totiž Miroslava Pocheho. Tento velmi čilý činovník pražské organizace strany lpěl na svém jmenování ministrem zahraničí a podvolil se, až když strana nominovala na tento post jeho někdejšího asistenta.

Je sporné, zda Miroslav Poche je ten důvod, proč je na tom sociální demokracie tak bídně, a dokonce je sporné, zdali za to mohou pijavice. Nicméně fakt pijavic existuje. Ostatně není tak dávná doba, kdy byl sám Zimola za takovou pijavici považován, pokud pijavicí rozumíme osobu v politice činnou a do pochybných kauz zapletenou.

Stín pijavic se vznáší nejen nad sociální demokracií. To je důvod, proč i v Praze vypadla takzvaně obrozená ODS ze hry, i zde sehrála roli obava z pijavic ODS, které se teď dlouho neprojevovaly, protože z partaje v opozici neměly co sosat.

Obrana proti pijavicím, to je dlouhodobě neřešený problém všech politických stran a nemylme se, i na dnes čisté formace, jako jsou Piráti, to čeká taky.

Zimola tedy odchází a nejspíš se vynoří v březnu na sjezdu, kde se asi pokusí získat předsednickou funkci. Jak by se pak vyrovnal s pijavicemi, ani nenaznačil, však by to bylo legrační.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek