Neviditelný Pes

Nesnadná cesta

11.10.2018

Cesta od pozice neléčícího lékaře specializovaného na zlepšování systému k postu primátora hlavního města nebude pro piráta Zdeňka Hřiba snadná. Zatímco další dva pretendenti, Jan Čižinský a Jiří Pospíšil, kudy chodí tudy prohlašují, že jim o primátorské křeslo opravdu, ale opravdu vůbec nejde, Zdeněk Hřib zaujímá opačnou taktiku a kudy chodí, tudy tvrdí, že Piráti coby druzí mají na primátorské křeslo automatický nárok. 

Je to logika známá z pohádky o zajíci a medvědovi, když spolu hospodařili. Kdyby se  tedy primátorský řetěz měl fasovat automaticky, musel by náležet Bohuslavu Svobodovi, jelikož ODS vyhrála v Praze volby. ODS byla obejita, nicméně automatismus měl zůstat: ze dvou možností si vybrat to svoje, to pro mě nejlepší, to je opravdu vychytralá logika. Oni tedy mají piráti zajímavé manýry. Finalisté senátních voleb v Praze dvě jsou pirát Libor Michálek a neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer. Michálek vybízí Hilšera, aby z finále odstoupil, protože ho Michálek podporoval proti Zemanovi. Jinak doma všichni zdrávi?

Můžeme se tedy dočkat nejednoho překvapení, v Praze jako v Brně i dalších městech. Z okopávání ANO se stal celonárodní politický sport. A do toho zoufale povykuje profesor Fiala: nás neokopávejte, my jsme ti, kteří okopávají!

Vaic bez viny

Soud zprostil viny policistu Šimona Vaice. Stanul před soudem, protože zatarasil služebním vozem cestu ujíždějícímu motocyklistovi a ten se do něho naboural. Na případu bylo pikantní to, že motocyklista policistu kvůli zásahu nepopotahoval – před soud Vaice dostala GIBS.

Policisté jsou zvyklí na to, že soudy osvobodí toho nebo často i ty, které s velkou námahou vypátrali a odhalili – k doslova šíleným excesům tohoto druhu patří případ Davida Ratha. To, že za snahu a úsilí jsou popotahováni, bohužel není ojedinělé a je to tedy veliká úleva zdaleka nejen pro Vaice a pro policisty, kteří s ním sympatizují.

Dlužno podotknout, že slušně se zachoval i motorkář. Nevyužil příležitosti, která se, jak se zdálo, nabízela, nechtěl žádné odškodné. Dělá to dojem, že si svoje pochybení uvědomuje, a to je dobrá cesta k nápravě, v tomto případě k nabytí rozumu.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek