Neviditelný Pes

Zeman znovu na Hrad

3.1.2018 0:01

Jak dopadnou prezidentské volby, nikdo nevíme a můžeme jen hádat. Pro hadače či hadatele je atraktivní sázet na Zemanovo vítězství.

Především je velmi pravděpodobné. Nesetkal jsem se s nikým, kdo Zemana volil a hodlá ho volit, ale to vůbec nic neznamená. I tenhle Neviditelný pes je v podstatě jen bublina zájmů a postojů a těžko si představit, že ho čte mnoho Zemanových fanoušků. Volby se odehrávají jinde a mezi jinými lidmi. A v tomto jinde je hodně jiný náhled na figuru Miloše Zemana, než v naší bublině.

Nicméně ani to není pro hadače atraktivní.

Ona taková predikce „Zeman znovu na Hradě“ je cosi, co způsobí mrazení v zádech. Je to něco jako politický horor a lidi mají horory rádi. Horor v politice, to je taky oblíbený žánr. Představa, že budeme pět dalších let sledovat potácení a bláboly a poslouchat naduté nesmysly, to je jako kdybychom si v kině koupili lístek a sledovali sedmé pokračování seriálu Vřískot. Zeman, to je takový Vřískot na Hradě. Když tedy předvídám, že to Zeman vyhraje, máte jeden Vřískot zadarmo.

Když se Vřískot naplní a Zeman vyhraje, budu připomínat, že jsem to předvídal už třetího ledna roku 2018. Budu připomínat „já to říkal!“ a taky budu připomínat, že k výsledku přispěla geniální strategie, směřující k vyšťouchání Andreje Babiše z politiky. V bublině to šťouchání má úspěch, ale v bublině se jaksi zapomíná, že Zeman a Babiš jsou obecně nejpopulárnější politici v Česku.

No a když Zeman prohraje a prezidentem se stane kterýkoli z jeho soupeřů, v bublině nastane radost a věřím, že mi odpustíte, že jsem 3. ledna strašil návratem Zemana na Hrad.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek