Neviditelný Pes

Thajská bramboračka

14.11.2017

Thajská kuchyně slyne pověstí, že je hodně kořeněná. Peprného koření přibývá i do české politické bramboračky a lze se nadíti, že zanedlouho palčivost na jazyku nabude thajské úrovně.

Předáci nejúspěšnější politické strany Babiš a Faltýnek mají na krku trestní oznámení z dotačního podvodu. Trestní oznámení se směje na lidoveckého předáka Mariana Jurečku kvůli finančním záštitám. Málokdo ví, co je to finanční záštita, důležité je trestní oznámení. Na koho je trestní oznámení, to je pěkný darebák. Patrně nemine ani tajemníka okamurovců Jaroslava Staníka. Podle socialistky Michaely Marksové se měl vyjádřit ve prospěch myšlenky, že by Židé, homosexuálové a cikáni měli jít do plynu. Na to je paragraf a pokud to Staník skutečně řekl, trestní oznámení ho nemůže minout. On se ale hájí, že to neřekl a že Marksová bůhvíco slyšela, protože byla opilá. Z toho by mohlo být trestní oznámení jako řemen.

Situace tedy není úplně bezvýchodná. Možná se dočkáme stavu, kdy ve sněmovně a v horních politických patrech každý dá trestní oznámení na každého a přijde policie a všechny je sebere.

Možné to je, jakkoli si nemyslím, že by pravděpodobnost uskutečnění této vize byla vysoká.

Spíš se naplní vize bramboračky s palčivostí thajské kuchyně.

S tím podotkem, že thajská kuchyně chutná, s přibývající palčivostí začínají s ní být problémy a ve finále se z ní poblijete.

Ten moment se kvapem blíží.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek