Neviditelný Pes

Chovanec si šolichá Zemana

2.10.2017

Po volbách se může stát cokoli a nikdo si nemůže být jistý ničím. To dobře ví ministr vnitra Milan Chovanec. Ten v tom umí chodit, tento účastník Lánského puče, který včas zařadil zpátečku a zasunul se do řady a v posledku se snažil na sebe upozornit bojovými pokřiky, u nás naposledy slýchanými v kině, když dávali Vinnetoua. 

Jenže ono se to všechno zamotalo a kdo ví, kdo a za jakých okolností bude pověřen sestavením vlády. Chovanec je už dlouho na seznamu těch, kteří přicházejí v úvahu, a proto si nemůže dovolit nesoučinnost s prezidentem Zemanem. Čapí hnízdo je nebezpečná smyčka, která ho chytila za nohu. Třetina elektorátu si myslí, že je to předvolební tahák proti Babišovi skrze policejní orgány, a tuto konstrukci podporuje i ministr spravedlnosti. Jak to udělat, aby si nepohněval ani jedny, ani druhé, ani třetí?

Šolicháním Zemana si Chovanec myslí, že zkazí nejmíň. Tak to tedy udělal. Na návštěvě dortem a v neděli v televizi.

Protestující taxikáři

Brněnští taxikáři vyjádří solidaritu s pražskými a budou s nimi protestovat proti sdílené službě Uber prostě tím, že zablokují dopravu v dalším významném městě republiky. Jak už jsem jednou psal, nepamatuju, že by někdy takto protestovali proti zlodějům s nápisem TAXI, kteří poškodili dobré jméno republiky a v důsledcích i je samé. Pokud nevědí, kde jsou, tak jsou jediní v Praze či Brně, kdo to neví. Měli by jim vzít licenci za tak zásadní neznalost.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek