Neviditelný Pes

Úkol pro Václava

28.9.2017

Slavíme svátek státnosti. Svátků není nikdy dost a je dobře, že jsou, zvlášť když to tak pěkně vyjde k sobotě a neděli. Svatý Václav je ke slavení velmi dobře vhodný, jelikož je to národní patron a ochrana a k němu se uchylujeme, když je nejhůř. Problém je v tom, že nejhůř je furt a to aby se svatý Václav upatronoval.

Momentálně je nejhůř v tom, že máslo stojí šedesát a cena stoupá. Moc hezky to nakreslil pan Kemel v Právu, že jako jde pán do krámu a kupuje máslo a diví se: Já ho nechci jako investici, já ho chci na chleba!

Dobrý fór. Neřeší ale fundamentální otázku, proč sakra to zatracený máslo je tak drahý? Pokusil jsme se přečíst několik analýz, ale vždycky mi z toho vyšel rezultát, že je to záhada. Když už je záhada kolem ceny másla, to už je celonárodní problém. A téma pro svatého Václava, jakožto patrona naší země.

Obávám se, že se na nás vybodne, máslo nám nezlevní. Odhadu se odvažuji na základě předchozích zkušeností. Tak zanechme nadějí a užijme si volna pod svatováclavskou záminkou.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek