Neviditelný Pes

Vláda schválila volební rozpočet

26.9.2017

Všichni dostanou přidáno, a to tak že co nejdřív, hlavně aby se na to nezapomnělo do 12. října, to je poselství tvůrci aktuálního rozpočtu. Má to v sobě přídech komiky, protože jsou pod ním podepsáni i dva nesmiřitelní rivalové, socdem a anonisté. 

Oba se tedy mohou odvolávat na to, že jsou to oni, kdo voličům přilepšili. Do toho přišel výzkum autoritativního CVVM, podle něho je pořadí poněkud jiné, než ukazovaly předešlé průzkumy. ANO má třicet, následuje socdem se 13 procenty a pak přichází KSČM, ODS, Okamura, piráti a lidovci. Piráti se objevují v průzkumech poprvé. Heslo „pusťte nás na ně“ zřejmě funguje. Po volbách to bude „pusťte nás mezi ně“, ovšem jak to bude, ukáže blízká budoucnost. TOP 09 jaksi vypadla.

Jeden prvek na tom všem je komický. ANO má 30 procent. To je číslo na naše poměry tak vysoké, že přimělo Bohuslava Sobotku zvolit kriminalizační strategii, čímž položil minu pod celý politický systém: momentálně 42 procent koláče patří dvěma stranám, s nimiž nikdo nechce koalovat. Sobotku tedy vyděsilo číslo 30 procent, přičemž CDU/CSU dostala 33 procent a je to její nejhorší historický výsledek od konce čtyřicátých let. Je ta naše politická scéna nějaká rozdrobená a poslední výsledky to jen akcentují.

Merkelová vyjednává

Dobrá zpráva z Německa - Merkelová vyjednává i se sociálními demokraty. Jejich oznámení odchodu do opozice bylo možná poněkud zbrklé a když hlavy vychladly, zjevila se zraku vize Zelených ve vládě. Jen šílenec by chtěl vést vládu se zeleným nožem na krku. Obávat bychom se toho měli i my v české kotlině. Zelení jsou extremistická formace, momentálně horší než komunisté proto, že jejich usilování má horší důsledky. Oni své koncepty sociálního inženýrství povýšili do pater, na něž komunisté nedosáhnou. Ti by měli bručet v opozici spolu s postkomunisty a AfD, tam by jim to slušelo. Řešení „jamajka“ jaksi automaticky vyplynulo z původních předpokladů, nicméně je to nejhorší, co může nastat.

Ještě dodejme, že pošetilý ten, kdo u nás tleská úspěchu AfD. Potěš nás pánbu, kdyby se tihle hoši dostali pořádně k lizu. Kéž by jejich historická role spočívala v tom, že pomohou blouznivce najít cestu na pevnou zem – a pak by měli zmizet, aby o nich nebylo už slyšet. Což je sen, avšak, jak známo, jinak jde život, jinak jde sen.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek