Neviditelný Pes

Učitelé dostanou přidáno

12.9.2017

Šlo to rychle. Hudrování v Betlémské kapli, uplyne týden a učitelům zvednou platy o patnáct procent a ostatním zaměstnancům o deset. Všimněme si, že oficiální oznámení zní, že se koalice dohodla. Před volbami si každý chce přivlastnit kus té zásluhy.

Heslo „Všichni dostanou přidáno“ už není jen na billboardech (které mají být zrušeny, ale stát se k tomu nemá a na zrušených nezákonných billboardech se na nás zubí vepřové hlavy prodavačů naděje), všichni dostali přidáno ve skutečnosti.

Byl by to nelida a asi taky idiot, kdo by učitelskému stavu nepřál zvýšení platu. A čistý idiot jim vyčítá dvouměsíční prázdniny (zlatý voči, dvouměsíční prázdniny, ale to je jiná kapitola). Že se to ale takhle pěkně upeklo necelé dva měsíce před volbami, je úsměvné. Navíc je úsměvné, že na sluníčku zásluhy se přihřívá i uskupení označené za zločineckou organizaci a v pondělí se k tomu vyjadřoval Andrej Babiš, ačkoli ve vládě není. Půvabný je i tanec kolem otázky, kde se na zvýšení platů vezmou peníze. Ukazuje se, že v době nejvyšší historické konjunktury nejenže budeme mít padesátimiliardový schodek, ale že by měl být dokonce dvojnásobný, aby se všechny požadavky saturovaly. Nato ministr Pilný vyčaruje z klobouku vyšší odhad výkonu pro rok 2018, a tudíž i vyšší odvod daní a pak jakési nespotřebované rezervy v hospodaření jednotlivých rezortů.

Tyto tanečky a kotrmelce poněkud hyzdí zdání koaličního úspěchu. Je to potěšení pro posměváčky a nespokojence, tedy pro většinu obyvatelstva. Učitelům přidáno přejme. Že je to rovnostářství a že to nebere ohled na zásluhy? S těmi zmetky se musí trápit všichni, a tak si to bolestné zaslouží.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek