Neviditelný Pes

Fantastický scénář

8.9.2017

Policisté se budou moci na Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka vrhnout už v pondělí. Sněmovna jim pošle své usnesení v pátek, čili bude to vzácný případ, kdy se nevyužije plné lhůty prodlévání stanovené zákonem a vyšetřování může začít naplno.

Není zcela jasné, co to znamená naplno. Dosavadní vyšetřování naneplno vyprodukovalo materiál tři a půl tisíce stran tlustý. Je třeba dosáhnout hranice sedmi tisíc stran? Deseti tisíc? Ono mimo jiné k naplnění skutečně trestného činu bude třeba prokázat úmysl ke zločinnému spiknutí a to asi bude zapotřebí patnácti tisíc stran spisu.

Pozoruhodné je, jak málo se tyto události promítají do preferencí. Ty poslední pořídil Blesk. Vede opět Babiš s 30,6 procenty, na druhém místě jsou komunisté. Vedle nich pak všichni sedí jak vlaštovky na drátě: socdem, ODS, topka a lidovci. Rudí a oranžoví jsou v tom peletonu první liga, topkaři a lidovci vzadu, modří střed. Ať dumáme, jak dumáme, nevymyslíme koalici, která by dávala smysl. Za předpokladu, že je Babiš zločinec a ANO Bratrstvo kočičí pracky, pak neupletete bez komunistů nic a pokud vezmou komunisty do vlády, pak to bude opravdu dáreček za Čapí hnízdo.

Ono to bylo takto jasné před půl rokem taky, není to nic nového, jenomže je to čím dál jasnější a už to kupodivu začíná prolínat do hlavního proudu.

Odstřelili jste Babiše, výborně. Z čeho uštrykujete vládu, tak zní otázka. Jeho předvídaně třetinový podíl vzroste o alikvotní díl přepočítaný dle D ́Hontovy metody, těžko věštit, ale nějakých těch pětatřicet to bude. Zbývají subjekti, kteří deklarovaně nechtějí spolu mít nic společného. S komunisty nikdo, a máme zase nějakých patnáct procent dolů. Topka a lidovci? Trapné. Topka a modří? Ještě trapnější. Modří a socdem? Slabota, to na koalici nestačí, museli by přibrat – s výhradami výše uvedenými. Trapné.

Ono to ale nějak dopadne a vsadím čepici proti svému rolls royce, že zazní téma národní oběti. Bude nutno zatnout zuby a v národním zájmu snést nesnesitelné, jak to pěkně řekl císař Hirohito, když mu Američané hodili atomovku na hlavu. A co takhle dát si euro? Na to by Kalousek zatleskal a ani by ze sebe nemusel odmotat tibetskou vlajku. Bělobrádek by jistě byl taky pro a Babiš by to vyjednal, protože umí francouzsky. Pro tak vznešenou věc by se obětovali, mužně, se zaťatými pěstmi.

Ale to je jen takový scénář autora sci-fi.

Já to říkám pořád, chtějme od nich, ať se jasně vyjádří, jak to s tím eurem a tvrdým jádrem unie myslí. Zatím všem slibují vyšší příjmy. To jsou žvásty a věří tomu jen blbec. Ale o euru a tvrdém jádru se jednat bude (jednat rovná se diktovat) a oni se budou tvářit, že k jednání mají mandát, třebaže jim lidi dali mandát k vyšším příjmům.

Je to jasně vyjádřeno?

Aston Ondřej Neff


zpět na článek