Neviditelný Pes

Před hlasováním

6.9.2017

Sněmovna se chystá na hlasování o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka policii. Je to zvláštní slovní obrat, to trestní stíhání. Ono je to policejní vyšetřování, přičemž o trestu rozhodne až soud. Od policejního vyšetřování k soudu vede dlouhá cesta a jakmile začne soudní líčení, kdo ví, zdali se k nějakému trestu doklopýtá. Ale už teď zčerstva se tomu říká trestní stíhání, jako kdyby někdo nutně musel být potrestán a prchá před rukou zákona a je třeba ho stíhat.

To se pochopitelně netýká jen pánů Babiše a Faltýnka, to je u nás obecný jev.

Podle všech předpokladů sněmovna odejme oběma poslancům imunitu a policejní vyšetřování umožní. Vše podstatné už k tomu bylo mnohokrát řečeno – aféra s Čapím hnízdem udává tón těmto volbám. Jestli volby ovlivní, to ptakopravci odhadují z letu ptáků. Paralela s Kubiceho zprávou je falešná. Tehdy opravdu šlo o věrolomný podraz, který sociální demokracii podpásově poškodil. Vyšetřování Čapího hnízda má neúprosnou logiku policejního pátrání. Jistě že jde o starý případ, jenže praskl až v době zcela nedávné a právě to provalení nakonec vedlo k vyšetřování, které se po poslaneckém hlasování dostane do další fáze.

Jo, když je někdo moc chytrej nebo moc bohatej, nemá se do politiky plést. V ní se bezpečně pohybují jen lidé, kteří jsou, slovy básníka, tiší jako myši v plyši.

Zvláštní jev

Evidentně šílený komunistický diktátor KLDR odpálil vodíkovou bombu. Zvláštní je, v jaké pohodě jsou Rusové. Přitom oni se Severní Koreou přímo sousedí, společnou hranici mají sice úzkou, ale mají ji a hned vedle je jejich významný přístav Vladivostok, zde končí Transsibiřská magistrála, jedna z nejvýznamnějších dopravních tepen světa. Rusové jsou v klidu.

Když Česko chtělo umožnit svému spojenci postavit v Brdech radar namířený proti íránským raketám, Rusové se mohli vzteky přeskočit a mobilizovali všechny ty roty svých agentů a na ně navázané užitečné idioty a zlomili i Obamu, aby radar odpískal. To jim radar proti Íránu vadí víc, než konkurenční komunistická vodíková bomba? Zvláštní to jev.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek