Neviditelný Pes

Ochrana před řepkou

5.9.2017

Také TOP 09 zveřejnila svůj volební program. Je v podstatě rozvedením toho, co topka zastávala doposud. Nemusí tedy radostně povykovat jako Babiš – smáli jste se nám, že nemáme program, a ejhle, máme ho. Topka byla důsledně protibabišovská a je i v programu.

Mimo jiné i v oddíle zemědělské politiky, kde se vyslovuje proti řepce v benzínu. Byla doposud proevropská a je i v programu. Její program je tedy důsledný ve smyslu dosavadní politiky.

Určité pochyby se ale mohou vyskytnout vůči oné politice, nikoli tedy proti programu.

Kritika řepky v benzínu je oprávněná. Čertík ale našeptává, že kritika řepky v benzínu trochu skřípe s proevropským nadšenectvím. Povinné procento biopaliva, to je přece důsledek rozhodnutí bruselských orgánů, které jsou v područí enviromentalistických sociálních inženýrů. Proti řepce nás neochrání žádná TOP 09, protože řepka tu kraluje z bruselského rozhodnutí. Je součástí plánu změnit počasí, protože je třeba poručit větru a dešti.

V programu nechybí ani zmínky o periferii a hlavním proudu. Pak by asi bylo dobré více definovat, co je hlavní proud a co je periferie, co je to zdravé jádro a co odpad a pokud jde o dvourychlostní Evropu, jakým tachometrem se ta rychlost měří.

Program vyznívá tak, že je TOP 09 jediná česká proevropská pravicová strana.

Otázka zní, zdali to jde dohromady: sociální inženýrství, poručníkování – a pravicovost. Tohle si musí volič přebrat v hlavě, než půjde k urně.

Odmáznuté kříže

Lidl cenzuruje fotky řeckých kostelů a je kolem toho povyk a český Lidl se omlouvá a slibuje, že německé centrále předá bericht o českém neklidu. Což je od českého Lidlu pěkné. Efekt to nebude mít žádný. Lidl už počítá s mentalitou německého publika, zmasírovaného do servilního podvolení. Čeká snad někdo, že Lidl ty křížky přimaluje? Ne, spíš se dá čekat, že Česko bude označeno za hnědé hnízdo rasismu a intolerance.

Abychom se nedivili

Webem letí referáty o transparentním účtě Miloše Zemana a o tom, jak tam lidi posílají desetníky a provázejí to vtipnými poznámkami, aby odtáhl do Moskvy. Vybavil jsem si to, když jsem teď v rádiu poslouchal Libora Dvořáka. Vzpomínal, jak byl v Rusku, zrovna když tam byly statisícové demonstrace proti Putinovi, a jak si říkal, tak tohle je konec, to Putin nepřežije. No a pak ty protivníky setřel jak prach z piána. Ony rozhodnou urny, přesněji ti, kdo do uren hážou ty papírky.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek