Neviditelný Pes

Kampaň oficiální začíná

30.8.2017

Ona tedy začala už dávno a v podstatě vše, co se na veřejné scéně děje, nějakým způsobem zapadá do předvolebního klání, nicméně oficiální výkop byl v pondělí.

Těžko říct, zda to bylo kouzlo chtěného nebo nechtěného, ale Lubomír Zaorálek jako hlavní tahoun předvolební sociální demokracie oslovil v Karviné seniory. Hlavní myšlenkou kampaně je slogan, že bohatý stát má mít bohaté občany. Shromážděným důchodcům slíbil Zaorálek vzrůst důchodů. Ve spleti vcelku banálních řečí je zajímavá myšlenka, že už nejde o výhru, ale o udržení, a že je třeba si vážit vítězů i poražených. Ono to mohlo být i horkem, nicméně popud k pozvednutí obočí zde nepochybně je.

Nemlčenlivá správa

Opavská firma FAU zbavila mlčenlivosti finanční správu. Jde o případ nejnovější zveřejněné nahrávky, na níž se Andrej Babiš raduje, jak pěkně to jeho finanční správa firmě FAU nandala. Nemůžeme čekat, že se do temnot vkrade světlo – firma se soudí s finanční správou hned v několika bězích. Na výsledek voleb eventuální promluva finanční správy asi vliv mít nebude: protibabišovský tábor bude nadále přesvědčen, že nezávislý orgán je na Babišovi závislý, kdežto babišovci nadále budou věřit, že jde o spiknutí zkorumpovaných struktur.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek