Neviditelný Pes

Hanebná alej

29.8.2017

Šest set billboardů napočítali redaktoři Českého rozhlasu na cestě mezi Brnem a Prahou. Zkuste spočítat, kolik jich uvidíte na cestě z Rozvadova do Mnichova. Není to tak dávno, kdy dálnice byla před Brnem lemovaná billboardy bordelů.

Říkal jsem si tenkrát - copak asi má český stát z poplatků za komerční využití dálnice postavené za veřejné peníze? Tahle otázka mi vrtá dodnes.

Ono toho vrtání je víc. Podle zákona měli provozovatelů billboardů plochy odstranit do pátku. Zjevně to nestihnou, zatím se k tomu nemají, zatím zahalují plochy státními vlajkami. Billboardy bude odstraňovat stát. Provozovatelé se chtějí se státem soudit. Jestlipak bude stát po nich vymáhat finanční náhradu za odstranění billboardů? Jestlipak někdo spočítá, kolik z těch šesti set reklamních ploch podél jedné dálnice je postaveno načerno - a proč nikdo proti těmto černým stavbám nezasáhl?

V souvislosti s billboardy se mluví o bezpečnosti silničního provozu. Tu zhoršují zbytečné uzavírky, na kterých se nic nedělá, tam umírají lidé. Když jedu po silnici lemované reklamami, nemám pocit ohrožení. Jen mi v hlavě bzučí jediné slovo: korupce... korupce...

Po dálnici teď bohdá nepojedu. Kdybych ten šlendrián viděl zastřený státní vlajkou, asi by mě nad tou nehorázností trefil šlak.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek