Neviditelný Pes

G20 pod hrozbou násilí

7.7.2017

Vítejte v pekle, hrozí demonstranti účastníkům summitu G20 a slibují, že jednání rozloží. Akce tohoto typu nesou všechny znaky teroru a jsou pokračováním toho, co přineslo v průběhu dvacátého století strašlivé ovoce.

Pravdy prosazované násilnou cestou vyústí nutně v gulagy a holocausty. Bohužel, ušlechtilí majitelé pravdy a držitelé patentu na evropské hodnoty dávají těmto lidem zářný příklad. Ani oni neuznávají jiný pohled na svět než ten jejich, jenomže ten svůj neprosazují zapalováním aut na ulicích a demolováním obchodů. V úhrnu ovšem má jejich počínání obvykle mnohem škodlivější dopady.

Pokud by hlavním tématem mělo být obracení Donalda Trumpa na zelenou víru, bude to dialog hluchých. Environmentální fanatismus je další zhoubná ideologie, která doléhá na svět. O ochranu životního prostředí zde jde jen jako o vedlejší produkt: její podstata je anticivilizační. Nenávist je prostředek i cíl. Každé reálné opatření na zlepšení životního prostředí je zpochybňováno a atakováno jako nedostatečné – lze to dokumentovat na příkladu tepelných elektráren. Snížení odpadu vyžaduje vyvinutí nových technologií a než jsou vyvinuty a vyrobeny a aplikovány, už je ve výhledu nová technologie a to je záminka pro aktivisty k protestům. Pařížské dohody jsou podvolení těmto anticivilizačním tlakům. Jistě ani ty neuspokojí aktivisty, kteří budou dělat v Hamburku peklo na zemi.

Donalda Trumpa zvolili lidé, kteří tento postoj odmítají a i v dalších zemích jsou lidé, kteří s ním souhlasí. To je ovšem nepřijatelné pro majitele jedné jediné pravdy, dříve hnědé nebo rudé, nyní zelené. Ti budou dělat peklo na zemi, anebo politicky vyhrožovat – podle nátury a společenské role.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek