Neviditelný Pes

Na kurtu přituhuje

17.5.2017

Vládní krize zvolna nabývá podoby tenisového turnaje. Pink a je míček na jedné straně, pink a přeletí na druhou. Babiš odpálkoval Sobotkovi Schillerovou, ten mu ji přehrál zpátky Odpálkování ministra Brabce s poukazem na jeho agroferťáckou minulost bylo už na hraně komiky. Kritéria zjevně přituhují a v některém z příštích kol bude odmítnut kandidát s poukazem na to, že byl spatřen, an pojídá Kostelecký párek.

V úterý se proslechlo, že horkým kandidátem za ANO je Ivan Pilný. Vzhledem k tomu, že je sportovec, asi se necpe Kosteleckými párky: bývalý generální českého Microsoftu, předseda představenstva Telecomu, prezident Sdružení pro informační společnost, předseda sněmovního hospodářského výboru do ANO vstoupil v roce 2014 a vyčnívá tam trochu jako bílá vrána - spolu s Pavlem Teličkou, až si člověk říká, co tam tihle dva dělají. Pokud se tedy potvrdí Pilného nominace, a v úterý večer to vypadá hodně žhavě, na kurtu přituhne.

Je zřejmé, že Sobotka chce dostat ministerstvo pod kontrolu, aby prověřil Babišovy záležitosti. To ovšem musí ministerstvo náležitě odmořit. Ivan Pilný asi nebude ten správný odmořitel, ale nebude jednoduché to vysvětlit veřejnosti.

K tomu ještě je třeba brát v úvahu, že vše, co se děje, děje se s ohledem na blížící se volby. Jako v krasobruslení - technika a umělecký dojem. V porotě ale jsou voliči. Těžko říct, jaké karty po tom všem vytáhnou.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek