Neviditelný Pes

Chybný ministr

21.3.2017

Alexandr Mitrofanov cituje ve včerejším komentáři ředitele pro vzdělávání OECD Andrease Schleichera. Ředitel říká, že je třeba vnímat svět v různých perspektivách a je třeba si být vědom různých myšlenek. A tu máš, čerte, kropáč! Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyjádří svoje názory na současnou situaci a už se ví, že jeho myšlenky jsou špatné, xenofobní a protievropské, a zítra už budeme vědět, že nám Zaorálek zhnědl.

Ve světle konceptu respektu k různým myšlenkám je připouštěna jen jedna, ty ostatní jsou špatné. Všímejte si, kolikrát narazíte na dvousloví „chybná myšlenka“. Za hluboké totality se hovořilo o úchylce. Tím se nemyslela pedofilie nebo kleptomanie (je pedofilie pořád ještě úchylka, když je to očividně projev identity jednotlivce?). Tím se myslelo, že dotyčný soudruh říká něco trošku jiného, než je psáno v aktuální moskevské Pravdě a po překladu a úpravě v českém Právu (tehdy Rudém). Ten antievropský Zaorálek je taky jen jemný úchylkář. On se nehlásí pod křídla Petra Macha. On nenavrhuje ani čexit, ani zákaz islámu. On jen řekl, že chápe příčiny brexitu a že by se ten volný pohyb osob měl nějak rozumně definovat a že by politické elity v Bruselu měly víc naslouchat lidem.

No zkrátka – učiněná hrůza, Zaorálek po bok Himmlerovi a Goebelsovi! Už taky se ozývají hlasy, jak může takovýto úchylkář zastávat tak významné místo v politické struktuře Česka.

Nemylme se, bude hůř, mnohem hůř, pokud se v Německu stane kancléřem Martin Schulz. Budeme prstíčkem hrabat a oplakávat milou, lehce zmatenou Mutti Merkel. Ta jen nedovedla čelit událostem, kdežto Martin Schulz, ten je dá rázně do pohybu, tím spíš, že bude mít k ruce Zelené a Linke.

Bylo by věru komické, kdyby v příštích týdnech Sobotka nevyhodil Babiše, ale Zaorálka.

Ale až bude Schulz v pozici charakterizovatelné jako Herr Europa, pak bude mít Zaorálek štěstí, když se někde čapne jako myč oken. Tam si bude s hadrem v ruce tříbit své rozmanité myšlenky.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek