Neviditelný Pes

Milá povánoční

29.12.2015

Neděje se toho hodně, nicméně za zmínku stojí výsledek ankety US Today, kde vyšlo, že lidi pokládají Prahu za nejpříhodnější vánoční místo v Evropě.

Já si to myslím taky, ale na tom záleží mnohamilionkrát víc než na mínění US Today. Jako rodilý Pražák jsem mnohem kritičtější než účastníci ankety. Na Praze mi jde dlouhodobě na nervy její nekompetentní vedení. Vadí mi, že v důsledku dlouhodobě konané řízené devastace se centrum Prahy změnilo ve skanzen, odkud utekli normální lidé a stalo se z toho neobyvatelné panoptikum, něco mezi hollywoodskou kulisou a Matějskou poutí. Tato moje litanie by mohla plynout dlouho.

Nicméně to podstatné je, že to jinde tak nevnímají. Samozřejmě to nese i neblahé efekty, především ten, že se posiluje ta trapná panoptikální kulisa a mizí reálný život. Položme si ale otázku, bylo by snad líp, kdyby se Praha a s ní i naše země měla stát místem,kam se lidi bojí strčit nos?

To je otázka, která stojí za úvahu. Zatím to byla více méně věc štěstí, ale brzy to bude stát úsilí, aby Praha zůstala příhodným vánočním místem.

Jak se dozvídám, tak ve Francii už začíná být politicky nekorektní vystavit veřejně vánoční Betlém. Přiznám se, že bych nerad žil v Evropě, kde se nesmí vystavit vánoční Betlém.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek